Životopis Arnolda Schwarzeneggera

Hodnotenie článku

Arnold Schwarzeneger, ako herec vo filme Terminátor, či Predátor, hral aj vo filme Komando, Total Recall, Junior, Batman a Robin a v mnohých iných… Človek, ktorý hrá nie len vo filmoch – akčných, dobrodružných alebo v komédiach, je zároveň aj spisovateľom, či politikom. Jeho stručný životopis si môžete prečítať v tomto článku.

Arnold Schwarzenegger, celým menom  Arnold Alois Schwarzenegger sa narodil 30. júla 1947 v meste Thal bei Graz v Rakúsku. Arnoldov otec pracoval ako miestny šéf polície a počas 2.svetovej vojny ho museli v roku 1943  prepustiť kvôli malárii. Zomrel v roku 1972. Arnoldova matka zomrela v roku 1998.

Kompletný kulturistický životopis Arnolda Schwarzeneggera

Arnold  Schwarzenegger ako aj jeho celá rodina žili rímskokatolíckym životom a každú nedeľu sa zúčasňovali na svätej omši.

Arnold so svojou matkou zostal až do smrti, dobre si spolu rozumeli a vychádzali si. To sa už nedá povedať o Arnoldovom otcovi, ktorý upredostňoval Arnoldovho brata – Meinharda. Arnold vyhlásil o otcovi, že „nemal trpezlivosť na vypočutie alebo pochopenie jeho problémov“

Čo sa týka Meinharda, ten zomrel mladý – 25 ročný, necelý mesiac pred narodeninami, kedy si pod vplyvom alkoholu spôsobil autonehodu a zomrel. Arnold sa snažil pomôcť Meinhardovej priateľke Erike. S tou sa mal onedlho Meinhard ženiť a Arnold pomohol nielen Erike ale aj Patrickovi – trojročnému synovi Meinharda. Pomáhal mu vo vzdelávaní, finančne ho podporoval. Patrickovi a jeho matke sa vďaka Arnoldovi podarilo emigrovať do USA. Arnold sa na pohrebe svojho brata nezúčastnil.

Keď mal Arnold 15 rokov, začal sa venovať kulturistike – posilovaniu a zúčastňoval sa na súťažiach. V 20. rokoch získal titul Mr. Universe.

arnold-schwarzenegger životopis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pár filmových žánrov, v ktorých hral Arnold Alois Schwarzenegger :

Terminátor 1.2. a 3.


Predátor

Batman a Robin

Total Recall

The expendables

Posledný akčný hrdina

Konečná

Dvojíčky

Koniec dní

Muž na úteku

Sabotáž

Chladná pomsta

Šiesty deň

Komando

Plán úteku

Pravdivé lži

Policajt zo škôlky

Špinavý obchod

Barbar Conan

Cesta okolo sveta za 80 dní

a iné…

2014 TCA Winter Press Tour - CBS/CW/Showtime Panels - Day 2

 Arnold Schwarzenegger  v súčasnosti

Arnold sa nevenuje iba herectvu, ale ako som spomínala aj v úvode, Arnold je zároveň aj spisovateľom, politikom, investorom, aktivistom, biznismenom, filantropom a kedysi bývalým úspešným profesionálnym kulturistom.

 

Poslať komentár

Your email address will not be published.

dve + = 9