Zelené smoothie vs zelený džús recepty

Hodnotenie článku

Odborníci na zdravú výživu odporúčajú 2-4 porcií ovocia a 3-5 porcií zeleniny denne, čo môže byť náročné pre niektorých ľudí,niekedy skrátka  nieje na to čas. Zelené džúsy a smoothie sú jednoduché spôsoby, ako do seba dostať  denný prídel zdravia.

Zelené Smoothie vs zelený ďžús

Oba zelený džúš i zelené smoothie sú  pre vás dobré, ale ktorá varianta je lepšia?

Ide o to, čo najlepšie vyhovuje vášmu životnému štýlu :

Ak máte rušné ráno potom je lepšie potraviny hodiť do mixéra a spraviť smoothie. Odštavovanie ma tendenciu odstránenia vlákniny ,čo znamená že smoothie vás lepšie zasýti. Michelle Truong autorka blogu Jedlo v kuchyni potvrdzuje že smoothie obsahuje maximálnu dávku výživy vďaka vláknitým častiam rastlín,ktoré obsahujú stopové prvky, ako sú karotenoidy a flavonoidy, ktoré pomáhajú znížiť riziko rakoviny a kardiovaskulárnych ochorení.


 

Ak ste vyberavý jedák chute môžete lepšie diverzifikovať a maskovať rastliny by ste inak nejedli. Smoothie pomôže zamaskovať zdravú listovú zeleninu, repa, kapusta, kel, uhorky,“ do príjemnejšej chuti. “

Pre tých s citlivým žalúdkom ktoré je spôsobené nejakým ochorením alebo zlým stravovaním  je ľahšie spracovať šťavy  ako krémy (smoothie), pretože sú ľahšie stráviteľné vďaka nedostatku vlákniny. Avšak, Truong varuje pred šťavami, ktoré sú ťažké, vzhľadom na ich koncentráciu cukru. Aj tieto prirodzene sa vyskytujúce cukry môžu spôsobiť problémy ľudom, ktorí majú citlivé žalúdky.

Bez ohľadu na to, či dávate prednosť smoothie, alebo šťavám džúsom, obe varianty sú skvelé pre chudnutie a zdravý životný štýl, ak sa doplnia o potraviny bohaté na bielkoviny sú skvelé pre regeneráciu a nárast svalovej hmoty.

Na nasledujúcich stránkach nájdete ukážkové recepty pre smoothie:

Poslať komentár

Your email address will not be published.

5 + = deväť