Výborné palacinky na sladko troška inak-recept

Hodnotenie článku

Mám rada palacinky ale taktiež skúšam rada nové recepty a improvizujem. Recept na palacinky zrejme pozná každý, no tieto mi veľmi zachutili, pretože maslo palacinkám dodalo výbornú chuť. A tak vznikol môj ďalší recept s názvom Výborné palacinky na sladko troška inak… Chutia výborne a navyše recept je ľahký na prípravu. Vyskúšajte a dajte vedieť či chutilo 🙂

Na prípravu palaciniek budeme potrebovať:

1 šálka hladkej múky

troška soli


1 čajová lyžička jedlej sódy bikarbóny
1 vajíčko

1 lyžica medu

približne 300 ml mlieka

2 lyžice masla

 

Postup:

Múku, soľ a sódu bikarbónu vymiešame spolu v miske. Po vymiešaní iba zľahka primiešame vajíčko, mlieko, med a rozpustené maslo. Cesto bude hustejšie a nadýchané.

Na panvicu dáme trošku masla, dáme na sporák a keď panvica bude rozohriata, postupujeme klasicky ako pri výrobe palaciniek. 1 menšia naberačka= 1 palacinka, alebo použijeme panvicu vhodnú na prípravu palaciniek.

Hotové palacinky potrieme ríbezľovým džemom, do ktorého sme pridali trocha kakaa ( nie granko ), na potretú palacinku dáme ďalšiu palacinku, vrch ozdobíme šľahačkou a lesnou zmesou. Ja používam mrazenú zmes, pretože nie vždy sa dajú u nás kúpiť čerstvé.

Na panvičku si dám skaramelizovať cukor a keď sa cukor krásne rozpustí, pridám mrazenú lesnú zmes, zohrejem a ozodím ňou  hotové palacinky.

Hotovo 🙂

a dobrota je na svete : -)

Fotku dám niekedy dodatočne, pretože tieto palacinky sa doslova u nás spráskajú prv než stihnem spraviť šľahačku 🙂

 

Poslať komentár

Your email address will not be published.

7 − tri =