Vyberajte len „BPA Free“ flašky a obaly !! tu sú dôvody

V článku sa dozviete prečo pri nákupe obalov a fľašiek vyberať produkty s označením BPA free.Ak sa staráte bábätko zbystrite pozornosť , lebo určite svojej ratolesti chcete dať iba to najlepšie.
Čo je to BPA ?
Predtým než si prečítate o škodlivých účinkoch a dôvodoch prečo sa tejto škodlivej látke vyhnúť . Príde vhod pár technických informácií.
BPA sa používa pri výrobe polykarbonátov, a tie sa využívajú pri výrobe napr. C, dojčenských fliaš, barelov na vodu, športových pomôcok, plastových príborov, dóz na potraviny,pet fliaš ale aj v stomatológii, stavebníctve, elektronike alebo medicíne.
Konkrétne sa jedná o Bifenol A je to chemická zlúčenina, ktorú v roku 1891 vytvoril ruský chemik Alexander Dianin. Od 40. rokov 20. storočia je významnou priemyselná surovina, ktorá sa dnes vyrába a používa v množstve výrobkov a stretneme sa ňou skoro všade.
Máme problém BPA je všade a preukázateľné škodí !!
Vyskytuje v ovzduší, vo vode alebo v telách zvierat,v prachu z domácností, v potravinách, i, v krvi a v materskom mlieku, a dokonca aj v pupočnej krvi a v telách nenarodených detí vyvíjajúcich sa v maternici matky.
Škodlivé účinky BPA plastov na ľudský organizmus:
V súčastnosti sa doktori i vedci zhodujú v tom že BPA škodí na ľudský organizmus a jeho dopady niesú konkrétne zmapované pretože nepôsobí hneď a nedá sa len tak vypátrať. Vplyv tejto škodliviny určite nepocítite hneď ako tomu je u iných jedov, BPA sa postupne usádza škodí a degeneruje váš organizmus v nasledujúcich riadkoch sa dozviete ktoré konkrétne škodlivé účinky tejto látky už boli preukázané:
- Ak sa BPA dostane do tela môže narušiť náš endokrinný systém.Najväčšie riziko vzbudzuje pôsobenie bisfenolu A na zdravie novorodencov a malých detí. Ich organizmus totiž nemá schopnosť odstrániť BPA z tela rovnako rýchlo ako u dospelých.
- Ná estrogénné pôsobenie spúšťa v organizme pôsobenie ženských pohlavných hormónov.
- Táto látka tiež vyvoláva zmeny správania detí,napríklad hyperaktivitu
- Zvyšuje riziko výskytu rakoviny prsníka u žien alebo rakoviny semenníkov a prostaty u mužov.
- Zvyšuje riziko kardiovaskulárnych problémov vo vyššom veku,
- Boli vykonané štúdie ktoré spájajú túto látku spájajú s obezitou, cukrovkou a ďalšími chorobami.
- Bisfenol A je látka akútne toxická nielen pre vodné živočíchy a je považovaná za vysoko nebezpečnú látku pre vodné prostredie. Môže mať vplyv na normálny vývoj živých organizmov a môže ovplyvniť aj vývoj ich potomkov varuje greenpeace.
Dá sa zabrániť absorbovaniu BPA do ľudského organizmu ?
Odpoveď znie NIE ! nakoľko BPA výrobky sú všade a denne s nimi dochádzame do styku. Napríklad klavesnica alebo myš ktorú teraz držíte obsahuje BPA.
BPA však môžete významne obmedziť tým že budete používať výrobky označené BPA-FREE alebo podobne označenie Bpa free. Čítajte dalej a dozviete sa tipy a rady ako zamedziť toxínom k útoku na váš organizmus či organizmus vašeho dieťatka:
- Kojenecké flaštičky by na trhu mali byť označené BPA Free pretože našim najmenším táto látka škodí najviac. (nielen flaštičky ale i všetko čo sa môže dostať do pusy dieťatka nesmie obsahovať túto látku napríklad dudlíky,cumlíky,hryzátka,nádoby na jedlo,lyžičky a pod)
- Preistotu kupujte zabehnuté značky s overených obchodov tip na zabehnuté značky sú
AVENT, NUK, MAM, LOVI, BRIGHT STAR ,CHICCO, BABY ONO, BOBAS, GRO, JANÉ, TOMMEE, VITAL BABY, YOOMI, B-TOYS.
I ďaľšie značky môžu byť OK so skúsenosťami sa podeľte v komentároch pri nákupe sledujte vždy popis napr. –Neobsahuje bisferol (BPA)
- Teplo uvoľnuje BPA toxíny ,preto či prihrievate jedlo pre seba alebo pokrm mliečko svojemu babätku robte v nádobe so spomínanýn označením alebo v keramike či skle. Najlepšie sa toxíny absorbujú do tukov za zvýšenej teploty.
- Prestante používať PET flašky a hlavne ich nevystavujte slnku !! vtedy sa z vody stane toxínovy koktail. Napríklad zabudnete flašku s vodou v aute kde sa zohreje potom sa síce schladí no uvoľnené toxíny ostanú vo vode.
- Jednoduchý tip ak niekde v obchode nakupujete plastový tovar , ak páchne tak ho nekupujte, hlavne nie novorodencom.
- Prevarím a bude to OK !! – Omyl ak výrobok obsahuje BPA, nemali by ste ho umývať v umývačke ani prevárat. Týmto spôsobom sa totiž z produktu uvoľňujú škodlivé látky.
- Najbezpečnejšie plasty sú Polypropylén (PP), z polyetylénu (PE, PE-LD, PE-HD) ak máte kúpiť nejaký produkt z plastu zvoľte vyrobený z tejto látky.Tiež máte na výber sklenené produkty.
Pár faktov na záver :
Európska komisia uznala riziká, ktoré predstavuje BPA pre detský organizmus, a nariadila zákaz výroby (od 1. marca 2011) a predaja (od 1. júna 2011) dojčenských fliaš s BPA.
Prvou krajinou na svete, ktorá určila BPA ako toxickú látku bola Kanada. Dánsko a Francúzsko zakázali používanie BPA v dojčenských fľašiach v rokoch 2009 a 2010. Zákaz používať BPA v dojčenských fľašiach je tiež v Austrálii a v niekoľkých amerických štátoch.
Pozitívny fakt je že ľudské telo do istej miery dokáže túto toxickú látku vylúčiť. Vhodnou detoxikačnou dietou znížite obsah tejto látky v tele.
Poslať komentár