Tu sú účinky soľnej lampy a skúsenosti

Tu sú účinky soľnej lampy a skúsenosti
5 (100%) 2 votes

Soľné lampy pôsobia zdraviuprospešne na ľudský organizmus a pomáhajú navodiť príjemnú atmosféru u Vás doma. Ich pozitívne účinky  na dýchacie cesty ocenia najmä ľudia s respiračnými ťažkosťami a alergici.

Soľné lampy sú bloky kryštálov soli, ktoré vznikali už pred miliónmi rokov. Ťažia hlboko pod zemou a ich opracovanie prebieha vo väčšine prípadov ručne. Každá soľná lampa je originál a nikde na svete nenájdete presne rovnakú, akú máte doma. Každý kryštál má totiž iný a originálny tvar, vnútornú štruktúru, ako aj farebný odtieň.

 

Tu sú účinky soľných lámp:

Ako to funguje ? 

Zahriatím soľného kryštálu dochádza k väčšiemu uvoľňovaniu soli do vzduchu. Potom vzduch v miestnosti má posilňujúce a aktivizujúce účinky na ľudský organizmus.Takáto soľná lampa sa hodí, ak ste vystavení zvýšenej záťaži striedavému pobytu na studenom vlhkom vzduchu, ktorý je vonku a potom v suchom vzduchu vo vnútri.

 

 • Soľné lampy sú ideálne pre astmatikov a alergikov -ionizovaný vzduch pomáha najmä ľuďom s respiračnými problémami, s problémami krvného obehu, astmatikom a ľuďom trpiacim na alergie.
 • Zvyšujú imunitu organizmu, zmierňujú zažívacie ťažkosti a podporujú plnohodnotnejší spánok.
 • Čistia „elektronický smog“. Všade, kde preteká elektrický prúd, sa tvorí magnetické pole a to vzduch kladne ionizuje, čo je škodlivé nášmu zdraviu . Soľná lampa vytvára prospešný záporný ionizovaný vzduch z kryštálov soli.

Aké ďalšie liečebné účinky má soľná lampa?

 • uvoľňuje dýchacie cesty
 • napomáha látkovej výmene
 • je vhodná pre alergikov a astmatikov
 • upravuje krvný tlak
 • blahodarne pôsobí na aktivizáciu svalovej hmoty
 • prospieva nervovej sústave
 • pomáha pri problémoch so spánkom
 • pomáha pri prechladnutí a chrípke
 • zlepšuje imunitu

Akú farbu soľnej lampy si vybrať?

Soľné lampy existujú v rôznych farebných odtieňoch, pričom má každá farba lampy vplyv na iné zdravotné problémy. V riadkoch nižšie nájdete vhodnú soľnú lampu podľa farby:
červená – je vhodná pri problémoch s krvným obehom, zlepšuje činnosť orgánov, tvorbu červených krviniek, dodáva energiu
oranžová – vhodná pri dýchacích ťažkostiach – astme, alergii, kašli, ale aj pri problémoch, ktoré pociťujú ženy v prechode, zlepšuje stav pri prechladnutí, zlepšuje trávenie, metabolizmus, zvyšuje imunitu, pomáha pri depresiách, navracia chuť k životu.
žltá – vhodná pri zažívacích ťažkostiach, cukrovke, chorobách pečene a žlčníka, pri problémoch s nervovou sústavou, vylučovaním, podporuje detoxikáciu organizmu a podporuje činnosť mozgu
biela – pôsobí všestranne, je možné ju použiť pri všetkých problémoch

 

Aká veľkosť bude vhodná ?

Zvoľte správnu veľkosť soľnej lampy. Podľa odborníkov je ideálne sa pri výbere soľnej lampy riadiť veľkosťou podlahovej plochy. Do miestnosti s rozlohou 5 až 10 m2 je optimálna lampa s hmotnosťou 1 až 3 kg, priestory o rozlohe 20 až 30 m2 by sa mali vybaviť lampami vážiacimi 10 i viac kg.

 


1-3kg 10kg a viac
5-10m2 20-30m2

rabalux-solna lampa cena predajRabalux 4097 Fuji stolná lampa 2.6kg

(na sklade)

Pozrieť v obchode

solna lampa rabalux predajRabalux 4127 soľná lampa 2-3kg – Už vypredaná !!!

 

Skúsenosti so soľnými lampami:

ano obsahujemám tri, dve na čajovú sviečku a jednu veľkú elektrickú … Som alergik astmatik a bývam v paneláku … Neviem, či je to psychika, alebo realita, ale myslím, že mi to pomáha, krásne sa mi pri tom zaspáva …

 

ano obsahujeJa sama mám jednu ružovooranžová s priemerom asi 14 cm a výškou 12 cm pochopiteľne na sviečky – väčšinou užívam, bežné malé kalíšky, ale, niekedy sa mi podarí „uloviť sviečku aromatickou“ – ktorá je vyššia a pekne voní- vanilkovou levanduľovou jednoducho podľa nálady

 

ano obsahujemáme, dve, obe elektrické, dostali sme len … jednu v spálni a druhú v obývačke, obe položené na zemi, to svetlo je moc príjemné 🙂 a keď sa malý vzbudí v noci, svietim práve touto lampou, normálne lampa má moc ostré svetlo, toto je fakt tlmené, príjemné … 🙂

Ako pestovať kotvičník zemný – tribulus

1 Trackbacks & Pingbacks

 1. Vyrábajte vlastné cigarety s plničkou Professor CP1 | zabavicka.sk

Poslať komentár

Your email address will not be published.

+ 2 = osem