Tehotenstvo týždeň po týždni – 36. a 37. týždeň tehotenstva

Hodnotenie článku

Tehotenstvo týždeň po týždni – 36. a 37. týždeň tehotenstva – tretí trimester, vývoj plodu dieťatka a priebeh tehotenstva.

3.trimester – 36.týždeň tehotenstva

Čo dodať k vývoju plodu dieťatka? Asi len toľko že dieťatko rastie a pomaly sa prichystáva na jeho dlho očakávaný deň. Počuje, vidí, chutná plodovú vodu, ohmatáva vlastné telíčko.

I keď jeho priestor v maternici je tesný, pohyby sú silnejšie. V brušku sa posúva smerom nadol, čím aj vrchol maternice klesá nižšie. Pokožka drobčeka sa pomaly vyhladzuje….

Čo sa deje s matkou v 36.týždni tehotenstva:


Očakávaný deň sa pomaly blíži a vy už určite premýšľate nad pôrodom. Pomaly sa pripravujú na pôrod i vaše pôrodné cesty.

Zväčšujú sa Vám bradavky a prsia sú ťažšie a plnšie.

Braxton – Hicksove kontrakcie, teda predčasné kontrakcie, ktoré môžete pociťovať už v tomto období. Netreba sa ich báť. . Pripravujú vás na pôrod. Maternica je sval, potrebuje trénovať pred namáhavým výkonom.

tehotenstvo tyzden po tyzdni 37 tyzden

3.trimester – 37.týždeň tehotenstva

Dieťatko má na hlave približne 2,5 cm dlhé vlásky. I napriek tomu, že má v maternici málo miesta, dokáže ešte pekne ukázať, že stále prebýva vo vašom brušku.

Čo sa deje s matkou v 37.týždni tehotenstva:

Môžete pociťovať čoraz častejšie nutkanie na močenie, vplyvom tlaku na močový mechúr. Taktiež Vám môžu opúchať dolné, horné končatiny.

Predpôrodná depresia je taktiež typická v tomto období, no nemusíte sa ničoho obávať. Najmä zostaňte i po tieto nasledujúce týždne v pohode, doprajte si dostatok odpočinku a spánku.

Tehotenstvo týždeň po týždni – 38. a 39. týždeň tehotenstva

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Tehotenstvo týždeň po týždni – 34. a 35. týždeň tehotenstva | zabavicka.sk

Poslať komentár

Your email address will not be published.

6 + = jedenásť