Tehotenstvo týždeň po týždni – 34. a 35. týždeň tehotenstva

Hodnotenie článku

3 trimester tehotenstva – 34. a 35. týždeň, vývoj dieťatka a priebeh tehotenstva.

3.trimester – 34.týždeň tehotenstva

Vaše dieťatko už má vyvinuté pľúcne tkanivo a imunita dieťatka je natoľko silná, že dokáže bojovať proti niektorým infekciám.

Správanie dieťatka je ako pri narodení. Väčšinu stále spinká a keď spinká tak so zavretými očkami a keď je hore, tak má očká otvorené.

Svalové vlákna maternice sa natiahli oproti pôvodnému stavu až 500-násobne. Svalové vlákno maternice je najelastickejšou štruktúrou ľudského tela.

Množstvo maziva – ochranného obalu dieťatka v maternici sa zväčšuje, pokožka malého telíčka si ho produkuje aj po pôrode ako pomoc voči baktériám vonkajšieho sveta. Preto ani bábätko nie je potrebné ihneď po narodení každý deň kúpať a zmývať tak jeho prirodzenú ochrannú vrstvu.

Čo sa deje s matkou v 34.týždni tehotenstva:

Tehotné mamičky sa pomaly pripravujú na dojčenie dieťatka. Pokiaľ možno nenoste počas dňa podprsenku, aby si bradavky a dvorce lepšie zvykli na „dotyk“.

Počas smiechu, či pri kašli môžete mať problémy s únikom moču – inkontineciou. Pomocou Kelegovych vikov sa dá tento problém napraviť.

Tu je článok ako cvičiť kegelove cviky:  Kegelove cviky a cvičenie panvového dna pre tehotné.


tehotenstvo tyzden po tyzdni 35 tyzden

3.trimester – 35.týždeň tehotenstva

Dieťatko meria približne 46 cm a váži 2 400 g. Prostredníctvom pupočnej šnúry sa k nemu dostávajú rôzne protilátky z materského organizmu, ktoré sú veľmi dôležité pre dieťatko po narodení.

Čo sa deje s matkou v 35.týždni tehotenstva:

Bábätko stále rastie a rastie, preto i vaša pokožka vás môže čoraz viac svrbieť. Nezabúdajte sa preto neustále o svoju pokožku starať.

Už od tohto týždňa sa doporučuje začať piť čaj z malinových listov. Má schopnosť uvoľňovať svalstvo panvového dna a zároveň odstraňuje jedy z nášho tela, čistí, podporuje látkovú výmenu, zlepšuje celkový zdravotný stav.
Pite ho na začiatok 1 pohár denne ďalší týždeň 2 poháre denne, ďalší 3 poháre atd. Ale maximálne 1 liter čaju denne. I s ostatnými, ktoré si urobíte.
Ak sa vám objaví na brušku drobná vyrážka, je to znak toho, že telo sa prečisťuje. Mali by ste však znížiť príjem čaju o pohár množstva vypitého čaju a nahraďte ho čistou vodou.

Tehotenstvo týždeň po týždni – 36. a 37. týždeň tehotenstva

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Tehotenstvo týždeň po týždni – 32. a 33. týždeň tehotenstva | zabavicka.sk

Poslať komentár

Your email address will not be published.

+ 4 = päť