Tehotenstvo týždeň po týždni – 32. a 33. týždeň tehotenstva

Hodnotenie článku

3 trimester tehotenstva – 32. a 33. týždeň, vývoj dieťatka a priebeh tehotenstva.


3.trimester – 32.týždeň tehotenstva

Približné miery Vášho bábätka sú  45-49 cm a váži 1700g – 1 900 g. Priemer hlavičky je približne 8,2 cm a stupaj nôžky asi 6,3 cm. Pokožka dieťatka čoraz viac ružovie a dostáva farbu, akú má dieťatko pri narodení.

Dieťatko už by malo byť pomaly otočené dole hlavou, no niektoré sa nechcú otočiť ( poloha koncom panvovým – skratka KP ). Niet sa čoho obávať, pretože dieťatko sa niekedy otočí až tesne pred pôrodom.

 

Čo sa deje s matkou v 32.týždni tehotenstva:

Pálenie záhy, bolesti chrbtice, či opuchy nôh. To sú problémy, ktoré môžu sprevádzať tehotné mamičky počas tehotenstva. Preto ako už bolo spomínané aj pri iných týždňoch tehotenstva, so všetkými vyššie spomínanými problémami sa dá “ bojovať “

Nezabúdajte na dostatok odpočinku, relaxu, byť v kľude, nestresovať sa a tešiť sa z príchodu vášho dieťatka, ktorý nastane už o pár týždňov.

tehotenstvo 33 tyzden tehotenstva porod

3.trimester – 33.týždeň tehotenstva

Orgány Vášho dieťatka ďalej dozrievajú a ich funkcia je už z väčšej časti pripravená na samostatný život.Rýchle zväčšovanie mozgu rozšíri počas tohto týždňa hlavičku o ďalších 9 mm.

Dieťatko dokonca dokáže vyplazovať jazyk, ktoré je jeho bežným správaním, čím vlastne skúša a ochutnáva svoje prostredie. a vytvára si zásoby dôležité pre jeho rast ( vápnik, fosfor, železo ).

Čo sa deje s matkou v 33.týždni tehotenstva:

Do konca tehotenstva sa už asi len budem stále opakovať. Problémy s chrbticou, kŕčovými žilami či hemeroidmi. Avšak dá sa ním predísť. Nezabúdajte na zdravú stravu a miesto bielej múky používajte celozrnnú alebo špaldovú. Proso či amarant patria medzi zdravé potraviny, ktoré by ste určite ani počas tehotenstva nemali vynechať. Ak im však neviete prísť na chuť, začleňujte ich do svojho jedálnička postupne.

O pár týždňov nastane ten slávny deň a vy privediete na svet nového človiečika. Relaxujte, odpočívajte, no nepreháňajte to s lenivosťou. Nezabúdajte si pomaly spisovať veci, čo budete potrebovať do pôrodnice, aby ste na nič nezabudli.

Tehotenstvo týždeň po týždni – 34. a 35. týždeň tehotenstva

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Tehotenstvo týždeň po týždni – 30. a 31. týždeň tehotenstva | zabavicka.sk

Poslať komentár

Your email address will not be published.

6 − = tri