Tehotenstvo týždeň po týždni – 30. a 31. týždeň tehotenstva

Hodnotenie článku

3 trimester tehotenstva – 30. a 31. týždeň, vývoj dieťatka a priebeh tehotenstva.

3.trimester – 30.týždeň tehotenstva

Bábätku stále rastú nechtíky a silnejú vlásky. Čo sa deje v brušku v 30. týždni? Dieťatko je už schopné tvoriť slzy. Kostná dreň prebrala funkciu tvorby červených krviniek.
V tomto období sa pomaly bábätko začína obracať dolu hlavičkou, čím sa vlastne aj telo matky pomaly prichystáva na blížiaci sa pôrod.


 

Čo sa deje s matkou v 30.týždni tehotenstva:
Na bolesti chrbtice, ktoré sú typické pre tretí trimester je vhodné cvičenie v tomto období. Vyhľadajte preto cvičiteľky, ktoré sa zaoberajú cvičením v tehotenstve a nasmerujú vás tým správnym smerom.
Často odpočívajte, avšak pozor, nepreháňajte to s lenivosťou. Tehotenstvo nie je choroba a hýbať sa musíte. No ak nestíhate s domácimi prácami, požiadajte o pomoc svojho partnera alebo iného člena rodiny, aby ste mali sama na seba čo najviac času.
Svoju pokožku čoraz väčšmi hýčkajte, masírujte a natierajte vhodným krémom.
vtipné tricko pre tehotné

3.trimester – 31.týždeň tehotenstva

Bábätko Vás dostatočne vníma, ako vníma i vaše pocity. Väčšinou ak sa hýbete, bábätko je pokojné a spinká. No ak si ľahnete, môžete pociťovať kopanie, čo značí, že bábätko sa chce s vami hrať a aby ste ho naďalej “ čičíkali „. Prihovárajte sa mu, venujte sa mu a opäť o chvíľku zaspinká vo vašom brušku.

Čo sa deje s matkou v 31.týždni tehotenstva:

Pri problémoch so zápchou, ktorá môže nastať nielen v tomto období tehotenstva ale kedykoľvek počas neho nezabúdajte na dostatok pitného režimu, zdravej stravy, vlákniny. Taktiež bojovať so zápchou sa dá aj správnym cvičením pre tehotné. Pomôžu aj sušené slivky.

Keďže sa o pár týždňov blíži čas pôrodu, tehotné mamičky zväčša môžu pociťovať strach. No niet sa čoho báť. Veď privediete na svet nový život, nového človiečika – Vaše dieťatko.

Tehotenstvo týždeň po týždni – 32. a 33. týždeň tehotenstva

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Tehotenstvo týždeň po týždni – 28. a 29. týždeň tehotenstva | zabavicka.sk

Poslať komentár

Your email address will not be published.

6 − = jeden