Tehotenstvo týždeň po týždni – 28. a 29. týždeň tehotenstva

Hodnotenie článku

28. a 29. týždeň tehotenstva, vývoj dieťatka  v brušku  a priebeh tehotenstva.

3.trimester – 28.týždeň tehotenstva

Ste v treťom trimestri tehotenstva a Vaše bábätko má približne 37 cm a 1000 – 1200g ( orientačne ). Dokáže reagovať na bolesť a v prípade predčasného pôrodu je šanca na prežitie v prípade, že by sa mu venovala špeciálna starostlivosť.

Dieťatko napriek tomu, že má vyvinuté očká, dokáže sa rozhliadať vôkol seba. Taktiež dokáže reagovať na sladkú, kyslú a horkú chuť.
Ak pocítite slabé klopkanie, zrejme sa Vášmu bábätku čká, čo je spôsobené tým, že vypilo priveľa plodovej vody.
Pľúca sú schopné dýchať vzduch, a však len z času na čas robí pravidelne dýchacie pohyby. Rastú mu vlásky na hlave, najmä v tyle a jeho sluch je čoraz na tom lepšie a lepšie.
Čo sa deje s matkou v 28.týždni tehotenstva:
Opäť v tomto období môže nastať problém s pálením záhy, čo je úplne normálne vplyvom tlaku bábätka, preto ak sa chcete čo najviac vyvarovať páleniu záhy, jedzte menšie porcie ale za to častejšie, vyhýbajte sa sladkým jedlám, doprajte si dostatok tekutín, najlepšie vo forme čistej vody. Taktiež pomôže aj šťava zo surových zemiakov, ktorú môžete piť aj dva krát denne. Snažte sa vyhýbať káve.
Môžu sa objaviť pigmentové škvrny v oblasti bruška, ktoré však po pôrode zmiznú. Nezabúdajte na pravidelnú hydratáciu Vašej pokožky a rozmaznávajte svoje telo.
Ešte jedna dobrá rada. Taktiež môžu nastať v tehotenstve problémy s opúchaním nôh, preto pokiaľ sa Vám dá, kedykoľvek si nohy vyložte na vyvýšené  miesto. Malo by sa Vám uľaviť. Avšak aj tak informujte o tom svojho lekára.
tehotenstvo tyzden po tyzdni 28 tyzden tehotenstva priznaky

3.trimester – 29.týždeň tehotenstva

Bábätko, i keď stále v tomto období váži približne 1300 gramov, je už takmer vyvinuté a do pôrodu mu zostáva stále dosť času aby nabralo na váhu tie správne “ kilečká “ a dorástlo na potrebné centimetre. No i v tomto období Vás dokáže priveľmi dobre vnímať. Ak sa cítite smutne, veselo, dokáže to vycítiť. Dokonca s Vami komunikuje. I keď nie slovami ale pocitmi…

 Čo sa deje s matkou v 29.týždni tehotenstva:

Častejšie močenie sprevádzané v tomto období, dokonca aj uprostred noci je normálnym sprievodným javom v tehotenstve.

Kopanie dieťatka možno budete niekedy pociťovať aj bolestivo, čo naznačuje že dieťatko je čoraz väčšie a väčšie a vzniká mu tak menej priestoru.


Opäť spomínané opuchy nôh, či dkonca aj kŕčové žily, preto pokiaľ sa Vám dá, kedykoľvek si nohy vyložte na vyvýšené  miesto. Avšak aj tak informujte o tom svojho lekára.

Nezabúdajte taktiež na zdravú stravu a dostatok tekutín.

 

Tehotenstvo týždeň po týždni – 30. a 31. týždeň tehotenstva

 

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Tehotenstvo týždeň po týždni – 26. a 27. týždeň tehotenstva | zabavicka.sk

Poslať komentár

Your email address will not be published.

4 × osem =