Tehotenstvo týždeň po týždni – 26. a 27. týždeň tehotenstva

Hodnotenie článku

26. a 27. týždeň tehotenstva – druhý trimester, vývoj dieťatka a priebeh tehotenstva.

2.trimester – 26.týždeň tehotenstva

Ste už takmer na konci druhého trimestra. Koža vášho dieťatka je ešte stále červená a chrbtica poskytuje oporu rastúcemu telíčku.

Dieťatko dokáže kopať, zvierať dlane, odráža sa a naťahuje. Ak počúvate práve nejakú hudbu, dieťatko ju počuje a dokáže sa podľa rytmu hudby pohybovať.

Pľúca stále rastú a dozrievajú. Ak čakáte chlapčeka, množia sa mu bunky v semenníkoch a produkujú testosterón.

Dieťatku by ste sa mali vy i váš partner prihovárať. Dokonca reaguje aj na vaše dotyky.

Čo sa deje s matkou v 26.týždni tehotenstva:

Mamička môže pociťovať problémy s trávením, vplyvom progesterónu, ktorý koluje v tele spomaľuje trávenie a vyprázdňovanie žalúdka. Problémom je taktiež aj zväčšujúca sa maternica, ktorá spôsobuje tlak na tráviace ústrojenstvo, preto môžete maž problémy s pálením záhy, pocitom plnosti či problémy so zápchou.


Počas tehotenstva by ste sa mali vyhnúť nielen sladkým a tučným jedlám, ale taktiež korenistým a pikantným jedlám, pretože i takéto jedlá vedia spôsobiť počas tehotenstva problémy.

27 tyzden tehotenstva

2.trimester – 27.týždeň tehotenstva

U dieťatka sa vytvára sa sietnica, narástli mu na viečkach mihalnice, ale zatiaľ sa otvárajú zriedka. Dieťatku sa ukladá podkožný tuk a pomaly sa zaobľuje. Chuťové bunky v ústach má už úplne vyvinuté. Pohyby plodu sú intenzívne. Krv sa okysličuje placentou. Na povrchu mozgu sa vytvárajú mozgové závity a zdokonaľuje sa vyššia nervová činnosť.

Čo sa deje s matkou v 27.týždni tehotenstva:

Vaše bruško čoraz viac a viac rastie a už vám môže spôsobovať nemalé problémy, napríklad ja pri zohýbaní sa. Cítite sa ťažšia a plnšia…

Možno sa cítite čoraz viac unavenejšia, no nezabúdajte na to, že je potrebný dostatok odpočinku pre zdravý vývoj dieťatka. Nezabúdajte ani na dostatok tekutín, čerstvého ovocia, zeleniny a vynechajte nezdravé a korenisté jedlá.

V tomto období ak partner alebo ktokoľvek iný priložia ucho k vášmu brušku, mali by počuť bitie srdiečko vášho dieťatka.

Tehotenstvo týždeň po týždni – 28. a 29. týždeň tehotenstva

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Tehotenstvo týždeň po týždni – 24. a 25. týždeň tehotenstva | zabavicka.sk

Poslať komentár

Your email address will not be published.

5 × tri =