Svadobné rukavičky počas obradu, výber rukavičiek

Hodnotenie článku

Svadba – výnimočný deň, kedy chce každá nevesta zažiariť a preto sa snaží dbať aj na rôzne detaily. Pri výbere šiat nesmie zabúdať na topánky. No čo sa týka ostatných doplnkov ako je svadobný závoj, svadobné rukavičky, bolerko, či štóla tie síce nie sú potrebné, no dodajú ten správny “ šmrnc „, tú slávnu čerešničku na torte.


Svadobné rukavičky sa stávajú čoraz väčším hitom na svadbe. Ak sa však nevesta rozhodne, že v svoj veľký deň si dá svadobné rukavičky, musí predtým zvážiť ich výber.

Materiál a farba svadobných rukavičiek

Čo sa týka materiálu svadobných rukavičiek, tie by mali byť pokiaľ možno čo najviac podobné materiálu svadobných šiat. Farebne by taktiež mali rukavičky ladiť. Ak máte svadobné šaty čisto biele, potom je najlepšie ak volíte aj v tejto farbe svadobné rukavičky, alebo ak máte svadobné šaty v zlatistej farbe, potom voľte takej farby aj rukavičky. Avšak v dnešnej dobe si môžete povyberať z rôznych druhov a farieb svadobných šiat. Od ružových, farebných až po rôzne vzorované, potom aj farba rukavičiek nemusí byť čisto biela…

svadobne rukavicky popis

Dĺžka svadobných rukavičiek

I na dĺžku pri výbere svadobných rukavíc by ste mali dbať. Pokiaľ máte svadobné šaty s výstrihom a bez ramienok, najlepšie bude, ak zvolíte dlhšie rukavičky.

Pre šaty s rukávmi, ktoré končia nad lakťom sú najvhodnejšie svadobné rukavičky strednej veľkosti.

No a pokiaľ máte šaty, ktorých dĺžka končí pod lakťami, najvhodnejšie sú rukavičky malej veľkosti.

K šatám s dlhými rukávmi netreba používať rukavičky, pretože tie by aj tak nevynikli.

 

Cena svadobných rukavičiek

Čo sa týka ceny svadobných rukavičiek, niektoré budúce nevesty sa radšej ani na cenník rukavičiek nepozrú a rozlúčia sa s predstavou, že by mohli mať v ich svadobný deň tento krásny doplnok. V svadobných salónoch sa niektoré ceny rukavičiek pohybujú aj okolo 20-30 eur, dokonca aj viac. No existujú aj obchody, či dokonca eshopy, kde cena rukavičiek je približne do 10 eur. Napríklad také rukavičky som našla aj tu: Svadovné rukavičky MELISSA.

 

Svadobné rukavičky počas obradu – nechať alebo dať dole?

Nad touto témou rozmýšľa asi takmer každá budúca nevesta. Svadobné rukavičky nie sú síce povinným doplnkom, no myslím si, že počas navliekania svadobného prsteňa by mali ísť rukavičky dolu ( teda aspoň jedna, na ktorú pôjde prsteň ). Predsa bude Vaša ruka nosiť prsteň a nie rukavička. Samozrejme nie je to žiadna tragédia ak si rukavičky ponecháte počas obradu, respektíve počas navliekania prstienkov na sebe…

Ak len predsa si chcete nechať počas obradu na rukách svadobné rukavice, potom doporučujem vyberať si také rukavičky, v ktorých budete mať “ holé prsty „. Takéto rukavičky sa buď viažu na zápästí alebo sa navlečú na jeden prst – prostredník. Nemusíte sa zbytočne trápiť nad tým, či dať rukavičky dole alebo nie.

 

No a nakoniec pár citátov pre pohladenie duše:

http://zabavicka.sk/home/citaty-o-laske-2/

Svadba ako z rozprávky za pár eur – najdôležitejšie body

Poslať komentár

Your email address will not be published.

× dve = 14