Svadba ako z rozprávky za pár eur – najdôležitejšie body

Hodnotenie článku

Na stránke www.zabavicka.sk sa môžete stretnúť so skutočným príbehom pod názvom:Ako urobiť svadbu za pár peňazí alebo sestrina lacná a pekná svadba kde nájdete pár užitočných tipov ako spestriť váš veľký deň D. No rozhodla som sa nakoniec ešte o jeden článok: Svadba ako z rozprávky za pár eur.

Milujem svadby, rada pozerám videá a čerpám z nich inšpirácie. Ja som síce zatiaľ svadbu nemala, no veľmi sa teším na svoj deň. Pomohla som nie len jednému človeku s prípravou na svadbu, kde peniažky žiaľ v domácnosti nedominovali. V skratke povedané, snažila som sa pomôcť spraviť svadbu tak, aby svadba dopadla naozaj dobre, nevesta sa cítila ako z rozprávky, no aby neminuli veľa peňazí, pretože nie každý má to šťatie a narodí sa do bohatej rodiny…

Už vo vyššie spomínanom článku som spomínala, že svadba si vyžaduje veľa času na prípravy, preto začnite o svadbe premýšľať skôr, nie že si všetko necháte na 2 mesiace pred svadbou, pretože svadba môže dopadnúť veľkým fiaskom…. No dobre, dobre, ak ste šikovná, tak to zvládnete ľavou zadnou, ale narobíte si zbytočne stresy a nebudete môcť v pokoji spávať v domnienke, že o pár týždňov je tu váš slávny deň – svadba a vy nemáte takmer nič hotové.

Takže ako teda pripraviť svadbu za lacný peniaz? Nebudem tu popisovať všetko do detajlov, pretože to som už písala minule.

 

No najdôležitejšie body s prípravou na svadbu, na ktoré nesmiete zabudnúť je:

miesto a čas konania svadby – kostol, prípadne matrika: po rozhovore s farárom…

miesto a čas konania oslavy – dom kultúry, reštaurácia… tých miest, kde sa dá sláviť svadba je naozaj veľa. No ak plánujete lacnú svadbu, nesiahajte po reštaurácii, pretože tam zväčša všetko býva predražené. Zatiaľ sa vyplatilo mesto, v ktorom žije ženích alebo nevesta a pokiaľ žijete na dedine je to o to lepšie, pretože ak budete mať to šťastie, a vo vašom bydlisku bude voľný flek pre vašu svadbu, po rozhovore so starostom či starostkou sa myslím si, že veľmi dobre dá dohodnúť na cene. Takže pri tomto bode ako spraviť lacnú svadbu myslím si že uspejete. Aj keby vám nebol nikto ochotný znížiť cenu za prenajatie, stále je to lepšie, že budete mať všetko na blízku a nemusíte cestovať do ďalšieho mesta pripravovať si sálu…

lacna svadba za par eur zorganizovat

výber svadobných šiat – tie si nevyberajte hneď a ani si ich nenechajte na poslednú chvíľu. Veľa neviest počas príprav na svadbu ( zrejme vplyvom stresu ) schudlo a potom museli šaty dávať skracovať, šiť…. A pokiaľ nemáte nikoho známeho v rodine alebo vy sama nie ste krajčírka, zbytočne zaplatíte za to ďalšie peniaze…. A pre svadbu ako z rozprávky doporučujem pre nevestu závoj a svadobné rukavičky. Cena svadobných rukavičiek rukavičiek je do pár eur, sú lacné a pritom tak krásne…  Pamätám si, ako sme zháňali pre sestru šaty, ktorá sa vydávala v pokročilom štádiu tehotenstva. Šaty sme síce zo začiatku zohnali originál svadobné, no žiaľ do svadby ešte pribrala a tak sme na poslednú chvíľu celý zúfalý utekali do čínskeho obchodu a tam sme zohnali za pár eur šaty.

 

výber pozvánok – za lacný peniaz si môžete pripraviť pozvánky aj sama spoločne s priateľom. Nemusíte hneď hľadať na internete výrobcu svadobných pozvánok, no skôr sa zamerajte na to, ako by mali svadobné pozvánky vypadať a čerpajte z nich inšpiráciu. Urobte si svadobné pozvánky sama a za lacno a môžete ušetriť pár eur. Ono sa to síce nezdá, no aj 20 eur je 20 eur a pri ďalšom bode môžete ušetriť ďalší peniaz a nakoniec zistíte, že svadba vás až zak draho nevyšla.

 

svadobné prstene – nemusíte hneď siahnuť po najdrahšom zlate. Prstene môžete mať aj z drôtu 🙂 Samozrejme žartujem. Čo poznám priateľov, tým sa viac páči striebro ako zlato, nie z dôvodu, že striebro je lacnejšie, ale jednoducho sa im to páči. Takže opäť ďalší bod, ako spraviť svadbu ako z rozprávky za pár eur…

 

svadobný účes a vizáž- v kaderníckom salóne si žiaľ pýtajú za účes niekedy aj 20 – 30 eur, čo je myslím si že troška predražené. Áno viem, že svadba je len raz za život, no teraz sa bavíme o lacnej svadbe ale aby ste sa cítili ako princezná. Každá z nás má určite buď niekoho v rodine alebo medzi kamarátmi, kamarátkami, kto robí naozaj nádherné účesy a pritom nepotrebovali ani kadernícku školu. Jednoducho ich to baví a každá práca ak niekoho baví ide druhému od ruky a je to poznať aj na výsledku. Nemám na mysli iba účesy, či kozmetickú vizáž ale akúkoľvek prácu či už v kancelárii či na stavbe. Pokiaľ máte aj kamarátku, ktorá vie krásne líčiť, tak ušetrili ste ďalšie euríčka. Možno aj 50 eur 🙂 Nezdá sa to ale je to vcelku dosť. Pamätám si, ako moja sestranička bola v kaderníckom salóne kde jej urobili nádherný účes, no žiaľ približne po 3 hodinách jej účes spadol, čo zapríčinilo málo laku na vlasoch, tak musela inprovizovať. Nevravím, že laku si tam máte nakydať poriadne veľa, avšak toto bola ozaj slabota a potom jej spadla sponka a akosi sa jej celý účes rozchádzal. Pozor, nie všetky salóny sú také isté, no pri tomto bode som skôr chcela poukázať na to, že čo dokážu druhý zadarmo, respektíve za pár eur, nemusíte hneď utekať do salónu…


ako urobit lacnu svadbu

svadobné menu – čo sledujem relácie o svadbách, veľa neviest si zhotovuje menu, teda dá si ho zhotoviť do nejakej svadobnej firmy, no myslím si že plytvať peniazmi za výrobu menu sa neoplatí. Ak predsa len chcete mať menu aj na papieri, taktiež si ho môžete pripraviť sama.

No ak rozmýšľate nad výberom jedla, pri tomto bode by som vám skôr odporučila, že nie všetko lacné musí byť aj chutné. Uvediem príklad: ak na svadbe chcete mať napríklad sviečkovú, nesiahajte hneď po “ tlstom “ mäse, pretože nie každý ho má rád. Takže nad výberom sa dobre zamyslite…

DJ – muzika je na svadbe veľmi dôležitá, no ak máte dobrú aparatúru, respektíve vaši známy, aj na hudbe sa dá dobre ušetriť. A navyše čo je pozitívom, že si môžete vyberať piesne aké chcete. Môžete si ich stiahnuť na CD podľa vášho želania. Zaberie Vám to síce troška času, no ako som spomínala, na svadbu je potrebné pripravovať sa vopred.

Zákusky a iné dobroty – tie sú taktiež dôležitou súčasťou svadby, no niekedy stoja dosť peňazí. Samozrejme existuje riešenie. Pri zákuskoch môžete ušetriť dvomi spôsobmi:

1. dáte si napiecť známemu ktorý vám urobí nejakú tú zľavičku

2. môžete poprosiť rodinných príslušníkov o napečenie nejakých dobrôt.

V jednom článku som čítala, že mladomanželia za pečenie zákuskov neplatili nič, pretože im napiekli na svadbu dobroty rodinný príslušníci. Netreba však zabúdať napiecť viac kusov, aby ste hosťom dali : svadobnú výslužku „.

Ozdobovanie sály – každá nevesta chce aby všetko dobre klapalo a aby sála bola naozaj krásna. Aby Vás nevyšla svadba draho, sálu si ozdobte samy, prípadne vám pomôžu rodinný príslušníci či kamaráti a nie je nič krajšie ako do svadby vložiť kúsok seba svojimi výtvormi, svojou fantáziou.

Lupene alebo bublifuk pre oživenie – samozrejme tento detail môžete vynechať, avšak bublifuk ten stojí približne 0,50 centov alebo si môžete vyrobiť lupene z kvietkov a svadba hneď bude ako z rozprávky.

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Svadobné rukavičky počas obradu, výber rukavičiek | zabavicka.sk

Poslať komentár

Your email address will not be published.

tri − 2 =