Skleníky z polykarbonátu ako rozoznať ich kvalitu

Skleníky z polykarbonátu ako rozoznať ich kvalitu
4.5 (90%) 2 votes

Pestovať si vlastné potraviny je ako tlačiť si peniaze. V článku sa záhradkári dozvedia ako vybrať kvalitný skleník z polykarbonátu ktorý prispeje vašej potravinovej sebestačnosti.

Pri  kúpe skleníku dbajte na to aby jeho steny boli vyrobené z kvalitného polykarbonátu ktorý nielen že vydrží ale i zaručí že vaše potraviny nebudú kontaminované chémiou , bola by to škoda dať si toľko námahy s dopestovaním vlastných potravín ktoré by boli kontaminované nekvalitným polykarbonátom a nakoniec po pár mesiacoch by sa skleník rozpadol.

Porovanie skleníkov
Skleníky HECHT
Skleníky Lanitplast

Dobrá kúpa vydrží dlhodobo a skleník sa odmení majitelovi mnoho násobne..


Najčastašie „chyby „ktoré nemusíte postrehnúť:

Šírka a hrúbka polykarbonátu  býva často prehliadnutia. Hrúbka polykarbonátových tabúľ by mala byť 4mm u väčších skleníkov aj 6mm. Zväčša sa predávajú skleníky z tabuľami so šírkou do 70cm čo je ok zaleží na konštrukcii i kvalite polykarbonátu.

Teplotná odolnosť polykarbonátových skleníkom je daľší z faktorov na ktorý sa môžete pozrieť pri kúpe. Nekvalitné skleníky udávajú cca 60 stupňov celzia od nich ruky preč pretože celkom isto sa polykarbonát poskrúca zožltne a samozrejme na to sa záruka nevzťahuje. Kvalitný polykarbonát má teplotnú odolnosť okolo 110 stupňov.

Nakupujte z overených eshopov  Najlepšie je kupovať skleník u overených obchodov  v prípade reklamácie to určite oceníte. Navyše na skleníky Lanitplast dávajú 10 ročnú záruku proti krupobitiu a pod.  Vyhnite sa kúpe na bazáre ,použitých skleníkov (často chýbajú diely a predávajúci vie prečo sa toho chce zbaviť)

Pozor na dosky z recyklovaného polykarbonátu cez leto takýto polykarbonát zežltne a popraská , je to tým že výrobca chce ušetriť náklady  a do svojeho polykarbonátu pridáva granule recyklovaného ,tie však majú inú teplotu tavenia a potom spôsobujú problémy. Odrezaná doska má mať tmavo-modrú farbu až čienu farbu v hrane rezu.

Mechanická klasika z obrázku ťažko odhadnete ako sa bude skleník stavať , čo by mohlo byť problém. Najčastajším problémom je neopracovaný hliník (zle opracovaný) , špatné spoje a systém skladania.

Video rozdiel v polykarbonátoch :

Test skleníku Lanitplast PLUGIN 6:

 

 

 

Poslať komentár

Your email address will not be published.

dve + 2 =