Sekera Strend pro premium skúsenosti a recenzia

Sekera Strend pro premium skúsenosti a recenzia
3.5 (70%) 2 votes

Keď dovezú 10 kubíkov dreva treba poriadnu sekeru , v článku sa dozviete ako sa pracovalo so strend pro premium 2200g a porovnanie s drevenou klasikou.

Ak je pre vás kúrenie drevom primárny zdroj tepla tak  určte poznáte akú robotu takýto druh paliva na kúrenie obnáša. Ak si objednáte naštiepané drevo odpadá robota so sekerou, no toto drevo je drahšie.Ľudia sa delia na tých ktorí  kúria s drevom s ekonomických dôvodov ,alebo v ich obci nieje plyn.  Mojom prípade sú to ekonomické dôvody palivové drevo zoženiem za 30 euro / meter (počítajú sa horské metre a skutočné metre kubické) .

Bude vás zaujímať :

Ušetrite peniaze za palivové drevo, určite vlhkosť a zvýšte jeho výhrevnosť

Práca s drevom

Vyskladnené drevo sme rozrezali motorovou pílou. Niektoré kláty boli poriadne velké priemer 1 meter čiže rezanie bolo docela fuška. Narezali sme asi 50cm dlhé kláty ktoré sme štiepacou „kálacou“ sekerou štiepali na menšie kusy.

Štiepanie dreva s „drevenou“sekerou skúsenosti

Klasiku pozná asi každý sekera s dlhšou rúčkou je dobrá na štiepanie polien no má pár nevýhod. Napríklad treba vedieť rúbať  a neudierať na stred veľkého polena hrozí odratie „krku“ sekery a zlomenie ak sa bude sekať drevo týmto štýlom.


klasická sekera na rubania

 

Pár porisk na drevených sekerách som vystriedal. Klasický klin resp hlava sekery sa sem tam zasekne v dreve a nejde vytiahnuť , potom treba riešiť problém ako vyslobodiť sekeru z dreva von a stane sa že sekera nevydrží.

 

Štiepanie dreva so Strend Pro premium sekerou skúsenosti

Keď nás sused videl ako pracujeme , požičal nám sekeru Strend pro premium (podobá sekera Fiskars) mysleli sme že je to kvalitná sekera od firmy Fiskars no je to od firmy Strend. Podsatné je že sekala drevo podstatne lepšie ako svokrova „nová klasika“ (musel kúpiť novú sekeru lebo tú predtým som zlomil)

Rúčka sekery sa o trochu lepšie drží a je dlhšia ,tým zlepšuje údernú silu klinu do dreva .Sekera Strend je dobrá štiepačka a  ušetrila kopu času a námahy.Porovnal som si ich dokonale lebo predtým som rúbal drevo klasikou a až potom s touto „modernou“ sekerou , čiže moje skúsenosti sú dobré.

Úspora času je a roboty je cca 25-35% (drevo treba nastavovať a odvážať tam na sekere nezáleží)

Pár krát sa mi podarilo uderiť  poleno do stredu i trochu neopatrne že sa dotklo rúčky – poriska sekery samozrejme ostali len škrkance nič zlého sa nestalo.

Štiepací klín je o trochu väčší má taký tvar že jeho nemožne zaťať do dreva tak aby sa zakliesnil a nešiel vytiahnuť otestované na 10 kubíkoch dreva , rúbali sme polená s malým priemerom  veľkým i polená obsahujúce uzle čiže daľšia dobrá skúsenosť so sekerou.

Problémové polená   napríklad tie ktoré obsahujú uzly alebo príliš veľké priemer 1 meter a viac  boli naozaj fuška. Nebudem tvrdiť že „so sekerou Strend pro premium je to hračka“ niektoré naozaj nešli a boli problémy napríklad od veľkého klátu (bez uzlu) sa sekera odrážala späť , poleno bolo treba štiepať od kraju potom to už šlo.  Uzlové polienka sú kapitola sama o sebe , na ne je najlepšie použiť štiepačku buď s trnom  na 380V (podomácky stroj, alebo štiepačku z obchodu ). Sekera Strend sa dá kúpiť v dobrom ochode za 30 eur je to lepšie než postupne vyhadzovať 10 euráky za „drevené“ sekery..

Na záver len parametre sekery strend premium:

  • Material: nylon
  • Váha: 2200g
  • Rozmer: 0900m

 

Poslať komentár

Your email address will not be published.

− sedem = 0