Predsavzatia na Nový Rok

Hodnotenie článku

O pár dní je tu Nový Rok a s ním si ľudia dávajú nové predsavzatia. A čo vy? Máte už svoje predsavzatie, ktoré možno aj tak nesplníte? Alebo ešte rozmýšľate čo by ste si tak mohli predsavzať?

V Novom Roku by sme chceli čo najviac toho zmeniť.

Takmer u každého z nás sa stáva, že si chceme predsavzať nejaké to predsavzatie do Nového Roka. No už po pár dňoch akosi zabudneme na to, že sme si aj niečo predsavzali, pretože sa nám zdá naše predsavzatie nesplniteľné, i keď poprave, keď sa dá, tak všetko ide. Chce to len pevné nervy a pevnú vôľu.

Zväčša je naše predsavzatie také, že chceme začať s diétou, schudnúť nejaké to kilečko, no pri tých rôznych dobrotách, ktoré nám ešte zostanú po Silvestri nevieme odolať, potom je tu Valentín, kedy sa obdarúvame sladkosťami, čiže naše predsavzatie ako sa povie ide do hája….. Cez leto si opäť spomenieme na naše novoročné predsavzatie, keď zistíme, že sme nejaké to kilečko nezhodili a v plavkách vypadáme hrozne. A potom si povieme, že síce sme si niečo predsavzali ale žijeme len raz a tak horsa na zmrzlinku a zákusok.

novoročné predsavzatie

Podľa mňa dávať si predsavzatie do Nového Roka je dobré, aspoň si vieme uznať svoju chybu, že niečo zrejme robíme v našom živote zle a chceme sa pokúsiť žiť o niečo lepší život. Nebráňte sa predsavzatiu, či už je to predsavzatie z citovej alebo pracovnej oblasti….


Okrem schudnutia sú predsavzatia napríklad takéto:

viac zarobiť

byť lepší a milší k ľuďom

ísť na krásnu dovolenku

nájsť si novú známosť

upevniť vzťahy s priateľmi

viac relaxovať

začať chodiť do fitka

prestať fajčiť

vyhýbať sa alkoholu a hazardným hrám

viac sa vzdelávať

viac pomáhať iným

zbytočne nestresovať a mnohé iné

Ak ste sa už rozhodli pre akékoľvek predsavzatie, mali by ste mať na pamäti, aby ste si dali také predsavzatie, o ktorom si myslíte, že by ste ho mohli naplniť, aj keď sa budete musieť vzdať svojich doterajších návykov…

 

Upracte svoje veci ešte pred Novým Rokom

Zbavte sa zbytočností, ktoré vás zbytočne ťažia a to nie len po psychickej stránke a to najlepšie ešte pred Novým Rokom, aby sa vám lepšie do neho vstupovalo s novými predsavzatiami. Začnem najskôr vecami, ktoré sú u vás doma zbytočné:

Napríklad staré knihy, ktoré vám len doma zbytočne zavadzajú, stále okolo nich chodíte no vy sa ich nechcete vzdať, možno preto, aby mali ešte knižky aj vaše deti. No dnes sa už knižky čítajú pomenej a každého zaujíma nejaká iná kniha, preto pre nejaké dievča, ktoré sa chce venovať móde, bude na nič knižka o 1. svetovej vojne. To Vy však ešte neviete čo ju bude zaujímať, preto všetko šporíte. No na internete je množstvo informácii a množstvo knižiek popísaných v rôznych súboroch, ktoré sú zadarmo. Preto je zbytočné držať staré a nepotrebné knižky doma.

Zbavte sa aj napríklad starých šiat, ktoré zbytočne držia priestor v novej skrini a miesto toho ich nahraďte novými vecami. Zbavte sa ďalších rôznych zbytočností, ktoré vám len zbytočne zavadzajú. Ak je vám ľúto nejaké veci vyhodiť, napríklad sošku zašedlého anjelika, urobte to ako ja…Dajte ho zosnulému na pomník. Alebo veci venujte charite a podobne… Uvidíte, aký dobrý pocit budete z toho všetkého mať

čo si predsavzat do nového roka

Taktiež by ste mali upratať váš citový – psychický stav.

Ak Vás niečo trápi, mali ste v blízkej či dávnej dobe nejaký konflikt, je na čase ho urovnať a zbavíte sa stresu, ktorý vás zbytočne ubíja. Budete sa cítiť dobre nie len vy ale aj osoba, s ktorou chcete konflikt urovnať. Nevyhovárajte sa na vetu, že ona/on to všetko pokazil, tak nech sa on ide ospravedlniť. Vy spravte čo je správne. Či príjme alebo nepríjme vaše “ ospravedlnenie “ je už len na ňom. Vy ste si svoju časť splnili. Po čase ten človek zistí, že nič zlé ste mu nespravili a sám si vyhľadá cestu k vám. I keď možno bude potrebné nechať tomu čas, pretože čas zahojí všetky rany.

predsavzatia do nového roka

Nezabúdajte, že všetky predsavzatia sa dajú splniť. Nemusíte si dávať hneď 10 predsavzatí a keď po týždni zistíte, že predsavzatie sa vám stále nedarí splniť, či už je to prestať s fajčením alebo začať cvičiť, nezúfajte, pretože celý rok máte ešte len pred sebou…

Zaujímavý článok nájdete tu:

Tipy a rady ako sa zbaviť stresu

 

autor: Monika H.

Poslať komentár

Your email address will not be published.

× tri = 18