Prečo je hydratácia pokožky dôležitá…

Hodnotenie článku

Len málo ľudí si v dnešnej dobe uvedomujú, aká dôležitá je hydratácia pokožky. Niektorí ľudia ani na krémy nepomyslia, pretože majú mastnú pleť a ďalšiu “ mastnotu “ by nezniesli. Pritom aj takíto ľudia potrebujú hydratovať pokožku. 
Hydratačný gély, krémy či mlieka sú špeciálne navrhnuté tak, aby hydratovali pokožku. Mali by obsahovať aktívne látky alebo prísady, ktoré sú preukázateľne hydráty, ako je vitamín E, bambucké maslo, ceramidov, glycerín, a iné…
Ak máte suchšiu pokožku, hydratácia pokožky je dôležitá a mali by ste sa natierať aj 2 krát denne.


 

Vždy po kúpaní, či umytí tváre sa vaša pokožka vysúša. No svoju vlhkosť stráca pokožka aj v priebehu dňa.

 

Podľa výskumu, čím viac svoju pokožku hydratujete, tým vyzerá mladšie a zdravšie. Takíto ľudia, ktorí svoju pokožku hydratujú, majú menej vrások ako tí, ktorí majú suchú pokožku a nehydratujú ju.

 

Keď  vaša pleť má vonkajšiu vrstvu porušenú, môžu vaše každodenné potreby dráždiť pokožku. Dokonca aj umývanie tváre môže pleť “ popraskať “ a z toho dôvodu sa môžete cítiť nepríjemne aj pár dní. Hydratácia pokožky môže tomu zabrániť, pretože zmení rozdelenie epidermis a pomáha pokožku chrániť pred rôznymi dráždidlami.

preco je hydratacia pokožky dolezita

Keď pokožka je suchá, praskne, je celkovo náchylnejšia k životnému prostrediu a to vedie k alergiám a infekciám. Hydratačné koži pomáha zviazať epidermálne bunky dohromady, tak, že tvoria vynikajúcu ochranu proti škodlivým činiteľom.

 

Vietor, vlhkosť a škodliviny výrazne vplývajú na pokožku. Avšak, čím viac hydratovaná pokožka je, tým lepšie môže vydržať tieto externé činidlá. Hydratovať je potrebné dvakrát denne, aby ste svoju pokožku dostatočne chránili.

 

Hydratujte svoju pokožku, ktorá vám navyše pomôže aj upokojiť bežné kožné problémy, ako napríklad vyrážky, ekzémy a podobne…

Aký krém si vybrať pre svoju pokožku?

Toto je asi najčastejší problém, aby si človek vybral pre neho ten správny krém, no pomôžu vám určite aj v lekárni, či rôznych drogériách. Dokonca aj u kozmetičky, ktorá asi najlepšie “ odhadne “ pre vás ten správny hydratačný krém.. Niektoré kŕemy sú síce finančne drahšie a je ťažko povedať, či siahať po drahšej variante alebo lacnejšej, pretože niekomu sadne drahší krém a inému zasa lacnejší.

Poslať komentár

Your email address will not be published.

osem − = 6