Potraviny, ktoré pomáhajú proti starnutiu

Potraviny, ktoré pomáhajú proti starnutiu
2 (40%) 1 vote

To čo jete, výrazne ovplyvňuje to, ako sa cítite a ako dlho budete vyzerať mladšie.  Strava, ktorá je ochudobnená o minerály, vitamíny a stopové prvky určite nebude tým správnym riešením ako vyzerať mlado aj po 50 – ke. Prinášam vám pár rád na potraviny, ktoré pomáhajú proti starnutiu.

Pokiaľ sa stravujete zdravo, prijímate dostatok čerstvého ovocia, zeleniny, pijete dostatok tekutín a aktívne sa pohybujete, potom nečudo že vás tak druhý ľudia chvália, že vyzeráte mlado. Dokonca sa tak aj cítite.

Potraviny proti starnutiu alebo čo jesť ak chceme vyzerať mladšie. Sú to predovšetkým tieto potraviny:

sušené slivky

goji – kustovnica čínska

čučoriedky a bobuľové plody

paradajky

ružičkový kel

brokolica

červená repa

sušené hrozienka

avokádo

mrkva

strukoviny:  fazuľa, šošovica a sója

múka: kukuričná, špaldová a sójová

cesnak

sezamové semiačka a tekvicové jadierka

olivový, repkový a tekvicový olej

ryby, napríklad losos

granátové jablká

orechy a jadrá

jablko

červené víno

zelený čaj

zázvor

kakao

ovocná misa

Rozpis pár druhov potravín, ktoré pomáhajú, aby sme vyzerali mladšie a boli zdravší:

 Goji proti starnutiu

V Tibete a v Indii sa Goji považuje za zdroj dlhovekosti a večnej mladosti . A zrejme niečo na tom bude, pretože v oblastiach himalájskych podhorí , kde Goji konzumujú na dennom poriadku, sa obyvatelia dožívajú vysokého veku, cítia sa a vypadajú mladšie. Podobne aj v Číne, kde sa konzumuje táto zdravá potravina proti starnutiu, i tam sa obyvatelia dožívajú vyššieho veku. Goji, iným názvom kustovnica čínska neni iba potravinou proti starnutiu ale má množstvo pozitívnych účinkov na organizmus: napríklad pomáha pri chudnutí, pri bolestiach hlavy či migréne, zlepšuje zrak, znižuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi a podobne.

 

Mrkva proti starnutiu

Ako je známe o mrkve, tá napomáha nášmu zraku. Avšak vďaka vitamínu A pomáha zlepšovať aj stav našej pokožky, preto vyzeráme mladšie, zdravšie a sviežo. Pite čerstvé mrkvové šťavy, papajte mrkvu a vaša pokožka sa vám za to určite odmení. Veď kto by nechcel vyzerať stále mlado a zdravo. Taktiež ak trpíte vyrážkami na pleti, mali by ste do svojho jedálnička zaradiť mrkvu, ktorá vám pomôže zbaviť sa nechcených vyrážok. Mrkva pomáha taktiež pri liečbe chrípky, posilňuje obranyschopnosť organizmu, ako aj zlepšuje imunitu a podobne.

Cesnak proti starnutiu

Cesnak spomaľuje starnutie,  pomáha znižovať škodlivý cholesterol, chráni kardiovaskulárny systém, posilňuje imunitu a regeneruje pleťové bunky, pomáha pri ochoreniach dýchacích ciest a chronickému zápalu priedušiek, pri bolestiach v krku, zväčšených uzlín, pri angínach a podobne. Cesnak má veľmi pozitívny vplyv na náš organizmus nielen čo sa týka uvedeného, no určite patrí medzi potravinu, ktorá pomáha proti starnutiu. I keď nie vždy si ho môžeme dovoliť vďaka jeho vôni, určite pokiaľ sa dá by som ho zaradila do svojho jedálnička.

 

Avokádo proti starnutiu

Avokádové masky sú v kozmetike známe vďaka tomu, že pomáhajú proti starnutiu. No doprajte si avokádo nielen ako masku, ale aj ako zdravú potravinu. Pomáha nie len proti starnutiu, ale taktiež povzbudzuje myslenie a zlepšuje fyzický aj psychický stav človeka. Avokádo je určite tou správnou potravinou ak ste sa rozhodli schudnúť. I keď avokádo obsahuje tuky, no ide o zdravé tuky, ktoré sa neukladajú v tele ako tukové zásoby, čiže sa nemusíte báť, že z avokáda priberiete.

Jablko proti starnutiu

O jablku sa hovorí, že to je liek na omladnutie. Či už ide o granátové jablko alebo o bežné jablko, ktoré bežne rastie u nás v záhradkách na stromoch. Obe jablká sú tou správnou potravinou, ak chcete vyzerať mladšie. Jablko obsahuje veľké množstvo vlákniny, vitamínov a minerálov, ktoré pomáhajú hydratovať a spevňovať pokožku, pozitívne pôsobia na naše srdiečko a podobne. Určite by ste si mali zaradiť túto zdravú potravinu do svojho jedálnička.

jablko pre zdravie


Zelený čaj proti starnutiu

Pitím zeleného čaju osviežujete svoju myseľ, budete sa cítiť sviežo, plný síl a “ mladý „, preto sa zelený čaj považuje za čaj proti starnutiu. Ak sa budeme cítiť svieži a mladý, tak v skutočnosti aj taký budeme, pretože ako sa hovorí, si takým mladým ako sa cítiš :-). Zelený čaj je taktiež vhodný pre chudnutie. Piť by sa však mal po dúškoch, aby účinok bol čím najsilnejší.

Sézamový olej proti starnutiu

Sézam sa čoraz viac využíva v kozmetike. Či už pri masáži, alebo je súčasťou mydiel, šampónov, krémov a podobne. Maska so sézamového oleja pomáha našim vlasom pri hydratácii, lesku a má regeneračné účinky na našu pleť, pretože otvára póry na pleti, čistí ich a zabraňuje predčasnému starnutiu pokožky. No svoje využitie nájde aj v kuchyni, kde sa pridáva napríklad do šalátov. Vhodný je aj na dochutenie polievok, či niektorých druhov jedál. Je zdravý nielen na vonkajšie použitie ale aj vnútorné. Ďalšia super potravina proti starnutiu. Zdravé sú aj napríklad oleje tekvicové, repkové, či oleje z vlašských orechov a podobne.

Sušené slivky a hrozienka proti starnutiu

Sušené slivky obsahujú rôzne vitamíny, minerály, no najmä vitamín E, ktorý sušené slivky obsahujú sa podieľajú na kráse našej pleti, spomaľujú starnutie buniek. Navyše slivky sú výborným antioxidantom, majú regeneračný účinok, sú prevenciou srdcových chorôb, pomáha znižovať hladinu zlého cholesterolu a podobne.

Hrozienka taktiež ako slivky pôsobia blahodárne na náš organizmus, na našu pleť a taktiež ich zaraďujeme medzi potraviny, ktoré pomáhajú proti starnutiu. Navyše aj napriek tomu, že sa hrozienka lepia na zuby a sú sladké, pomáhajú proti tvorbe zubného plaku.

 

Nezabúdajte nielen na starostlivosť zvnútra – teda konzumácia zdravých potravín, ale taktiež si doprajte aj masky, ktoré pomáhajú našej pleti. Nemusí ísť o drahé krémiky, ale kľudne si doprajte masky pomocou týchto zdravých potravín, napríklad avokádové masky, masky so sézamového oleja a podobne.

 

Štastné manželstvo + video zo seminára, ktoré musíte vidieť 🙂

Ako si zvýšiť sebavedomie

Poslať komentár

Your email address will not be published.

päť + 4 =