Porovnanie skleníkov podľa cien, rozmerov a ďalších vlastností

Hodnotenie článku

Ak uvažujete nad kúpou skleníka, tak porovnávate viacero parametrov : rozmery, ceny, materiály a konštrukčné prevedenie. V tomto porovaní si predstavíme značky Lanit a Vitavia  od 4home.sk a Hecht od TPD.sk

 

Skleníky od firmy Hecht distribútor TPD.sk

Záhradné skleníky od fimy Hecht sa vyznačujú výbornými tepelnoizolačnými vlastnosťami, sú vyrobené z hliníkových profilov a  celo-obvodovo vloženou výplňou z komôrkového polykarbonátu. Súčasťou sedlovej strechy sú integrované odkvapy. Skleníky Hecht sú veľmi dobrým riešením pre záhradkárov, ktorí nechcú budovať murované a oceľové konštrukcie, no zároveň využívať či pestovať teplomilné rastliny.

K skleníkom sa dodáva pevná základňa z galvanizovanej ocele, v cene montážnej zostavy. Základňa vám uľahčí ukotvenie skleníka – bez nutnosti budovať podmurovku.

 

Rám je vyrobený z hliníkových profilov, ktoré sú známe svojou nízkou váhou, dlhou životnosťou, takmer bez údržby a nepodliehajú korózii, čo je dôležité predovšetkým pri udržiavaní vlhkého podnebia vnútri skleníka.

Kvalitné výplne s UV filtrom sú vyrobené z Rexalonu – 4 mm hrubého polykarbonátu, výhradne z granulátu od nemeckej firmy Bayer. Nejedná sa teda v žiadnom prípade o recyklát, ktorý by obsahoval nečistoty a znižoval svetelnú priepustnosť. Polykarbonát je určený pre použitie v krajinách EÚ.

Dosky skvele prepúšťajú slnečné žiarenie (cca 80%) a nezaťažujú nadmerne konštrukciu. Z vonkajšej strany sú opatrené UV filtrom, ktorý chráni rastliny pred škodlivým slnečným žiarením. Oproti tradičným skleneným výplniam vynikajú predovšetkým svojou pružnosťou a pevnosťou. Ich pevnosť ešte zvyšuje celo-obvodové vloženie do profilov rámu. Vďaka komôrkovému systému majú tiež skvelé tepelno-izolačné vlastnosti a odolnosť proti teplotným vplyvom.

V porovnaní s inými umelými materiálmi navyše vynikajú farebnou stálosťou. Nielen vďaka týmto vlastnostiam poskytuje firma Hecht na výplne predĺženú záruku 10 rokov.

Jednoduchá montáž skleníkov Hecht

Skleník je možné zostaviť v domácich podmienkach a bez použitia stavebného náčinia, či špeciálnych znalostí. Hliníkovú konštrukciu možno zmontovať pomocou bežného náradia a stačia na to pohodlne dve osoby. Drážkový systém uchytenia výplňou navyše zvyšuje pevnosť celého skleníka a umožňuje výmenu poškodenej výplne bez nutnosti rozobrať celú konštrukciu.
Ďalšie vybavenie skleníka
K oknám je možné prikúpiť samočinné otváranie, ktoré zaistí automatickú ventiláciu bez nutnosti ručného otvárania. Vnútorné steny je možné osadiť odolnými hliníkovými poličkami na vybavenie, či kvetináče. Bočné hrany strechy skleníka sú osadené odkvapovými žľabmi , ku ktorým je možné dokúpiť odkvapový set – bočný zvod so svorkou pre uchytenie, ktorý bezpečne odvedie dažďovú vodu ďalej od skleníka.

 

Skleníky od firmy Lanit distribútor 4home.sk

Skleníky radu firmy Lanit sú v  Českej republike skompletizované z jednotlivých komponetov.

 Skleník je vyrobený zeloxovaných hliníkových profilov, presklenie je z tepelno-izolačných dvojstenných komôrkových polykarbonátových dosiek o hrúbke 4 mm.

lanit skleníky osvedčeniePresklenie z polykarbonátu je zasunuté do hliníkových profilov. Jedná sa o moderné dokonalé riešenie, ktoré zásadne zvýšilo celkovú pevnosť a stabilitu celého skleníka. Súčasne sa výrazne zvýšila aj odolnosť skleníka voči nárazom vetra i snehovému zaťaženiu.

V skleníkoch od firmy Lanit je použitý veľmi kvalitný dvojstenný polykarbonát s UV filtrom (krehne, nežltne). Z dôvodu zaistenia maximálnej kvality firma Lanit vyrába presklenia k väčšine skleníkov v domovskej firme v Česku. Ako  materiál  používajú komôrkový polykarbonát Marlon (výrobca Brett Martin – Veľká Británia) alebo polykarbonát SUNLITE (výrobca Palram Europe – Nemecko). Oba polykarbonáty firma Lanit oficiálne dováža do ČR ako regionálny partner ich výrobcov a majú na ne vlastné české skúšobné protokoly (vystavené na LANIT PLAST, s.r.o.).

Montáž skleníkov  Lanit

Skleníky je možné postaviť buď na murovanú (betónovú, inú) podmurovku alebo na základňu z pozinkovaného plechu (obsiahnutá v balení). Každý skleník je dodávaný ako stavebnica s podrobným českým montážnym návodom.
Ku skleníku je možné dokúpiť rad nadštandardného príslušenstva – poličky, regály, automatické otvárače okien, odkvapové sady, teplomery, vlhkomery, zavlažovacie zariadenia, elektrické odporové vykurovanie pôdy.

 

Skleníky od firmy Vitavia distribútor 4home.sk

Skleníky radu od firmy VITAVIA GARDEN sú zaradené do kategórie PREMIUM – skleník je vyrobený značkovým výrobcom z Veľkej Británie a je certifikovaný nemeckou skúšobňou TÜV. Podobne ako predchádzajúci výrobcovia Hecht a Lanit aj firma Vitavia vyrába skleníky z eloxovaných hliníkových profilov, presklenie je z tepelno-izolačných dvojstenných komôrkových polykarbonátových dosiek hrúbky 4 mm (podľa typu skleníka). Presklenie je do hliníkových profilov kotvené pomocou oceľových sponiek.

Montáž skleníku Vitavia

Skleník je možné postaviť napr. na murovanú podmurovku alebo na základňu z pozinkovaného plechu. Pri stavbe bez podmurovky dokúpenia základne jednoznačne odporúčame. Ku skleníkom je možné dokúpiť rad nadštandardného príslušenstva – poličky, regály, ďalšie vetracie strešné aj bočné okienka, automatické otvárače k  okienkam, odkvapové sady, teplomery, vlhkomery, zavlažovacie zariadenia, elektrické odporové vykurovanie pôdy.

Firma Vitavia svojím skleníkom verí a dáva záruky :

Polykarbonát je atestovaný Štátnym zdravotným ústavom v Prahe, takže sa do zeleniny nemôžu uvoľňovať žiadne negatívne chemikálie.
Záruka na konštrukciu: 15 rokov na vybrané vlastnosti AL konštrukcia
Záruka na presklenie: 10 rokov na nerozbitnosť krupobitím

 

Porovnanie skleníkov rozmery, cena  a ďalšie parametre

Do porovnania  sme dali  hrúbku výplne, rozmery skleníka, kovovú základňu bez nutnosti pomurovky a daľšie vlastnosti

porovnanie skleníkov rozmery

Rozmery v tabuľke  sú udávané dlžka x šírka x výška. Podrobnejšie vlastnosti skleníka sa dozviete priamo u distribútora kliknutím na jeho názov.

Vyberali sme skleníky od osvedčených výrobcov, na ktoré dávajú aj dodatočné záruky, napríklad na nerozbitnosť polykarbonátu krupobitím výrobca poskytuje predĺženú záruku v dĺžke 10 rokov.

Kvalitný skleník + overený predajca = dobrá kúpa za každého počasia 🙂

 

Skleníky s cenou od 300 do 350 euro

V porovnaní skleníkov v cenovom rozsahu 300-350. Odporúčame zamerať vašu pozornosť na skleníky LanitPlast Plugin NEW s cenou 350€ alebo Hecht GREENHOUSE I za 299€.

Názov/typ

Hrúbka

výplne

Základňa Rozmery cm Cena Ďaľšie vlastnosti
Hecht GREENHOUSE I. 4 mm ano obsahuje

253x195x195

4,93 m2

299€ Karbonát  s UV

VITAVIA CALYPSO 4400 

4mm ano obsahuje

232x195x197

4,5m2

346€ Posuvné dvere

VITAVIA VENUS 3800

4mm nie neobsahuje

195x193x197

3,75m2

350€ Posuvné dvere

LanitPlast Plugin NEW

4mm ano obsahuje

315x190x193

5,99 m2

350€ 2x okno a posuvné dvere

 

Skleníky s cenou od 350-450 euro

V tejto kategórii bude dobrá voľba Vitavia Calypso 7300 od Anglickej firmy za 440€ majú certifikáty zaručujúce zdravotnú nezávadnosť podobne ako skleníky od firmy Lanitplast.

Názov/typ

Hrúbka

výplne

Základňa Rozmery v cm Cena Ďalšie vlastnosti
Hecht RANCHER II 4mm ano obsahuje

315x190x195

5,98 m2

379€

UV filter

1,2 mm profil

Vitavia Calypso 5800

4mm ano obsahuje

315x190x197

6.12m2

388€

UV filter

Posuvné dvere

LanitPlast Plugin 6×12

4mm nie neobsahuje

370x190x195

7,03 m2

368€ Posuvné dvere

LanitPlast Plugin NEW 6×12 Plus

 4mm ano obsahuje

 370x190x195

7,03 m2

 444€  4x okno

Vitavia Calypso 7300

 4mm ano obsahuje

 370x195x197

7,02

 444€  UV filter Posuvné dvere

 

Skleníky s cenou nad 500 euro

V tejto kategórii odporúčame pozrieť skleník Hecht Grower za 599 €. Disponuje kvalitným dvojsteným polykarbonátom podobne ako jeho konkurenti, no navrch má vďaka 1.5 mm profilu z eloxovaného hliníka  a distribútor TPD.sk poskytuje naň dopravu zdarma .

Názov/typ Hrúbka výplne Základňa Rozmery cm Cena Ďalšie vlastnosti

VITAVIA VENUS 7500 PC 4

 4mm  ano obsahuje

383x193x 197

7,39m2

 570€

 Dvojstenný polykarbonát

s UV filtrom

LanitPlast Mythos 6 x 14

 4mm  ano obsahuje

 428x185x209

7,91 m2

 575€

 dvojstenný Polykarbonát s UV filtrom

Premium kategória

Hecht GROWER 4mm ano obsahuje

305x244x250

7,44 m2

599€

 dvojstenný Polykarbonát s UV filtrom

1.5mm hliníkový profil / doprava zadarmo

Hecht GREENGROCER  4mm ano obsahuje

 365x244x250

8,9m2

 739€  dvojstenný Polykarbonát s UV filtrom1.5mm hliníkový profil / doprava zadarmo

 

 

Poslať komentár

Your email address will not be published.

9 − = dve