Pár tipov ako sa prinútiť cvičiť

Hodnotenie článku

Niektorí ľudia majú rady cvičenie, vyhľadávajú voľnú chvíľu pre seba, aby čím skôr išli do posilovne, alebo si obuli korčule a šli sa korčulovať.  Majú v sebe toľko energie a vášne, že ich sotva niečo odhovorí od cvičenia. No iným stačí zapať telvíziu, pozrieť si obľúbený seriál, zachrumkať si nejaké chipsy a po určitom čase sa rozhodnúť schudnúť. Povedia si, od zajtra začnem cvičiť a takto to hovoria deň čo deň, no v skutočnosti si opäť sadnú za televíziu s vyprážaným rezňom a s pomyslením, že už zajtra naozaj začnem cvičiť.V tomto článku si môžete prečítať pár zaujímavých tipov ako sa prinútiť cvičiť i počas týždňa po príchode z práce domov.

Ľudia v dnešnej dobe veľa spohodlneli. Sú rady ak prídu domov a môžu čas tráviť so svojou rodinou, s priateľmi, pri dobrej knihe, alebo si zahrať svoju obľúbenú hru na počítači. Samozrejme aj odreagovať sa je potrebné, no ak chcete naozaj niečo pre svoje fyzické ale i psychické zdravie spraviť, mali by ste sa prinútiť cvičiť.

Pár tipov ako sa prinútiť cvičiť:

Cvičte hneď ako prídete domov

Hneď ako prídete domov z práce či zo školy, prinúťte sa troška zacvičiť si. Výhovorky tipu spravím to večer neplatia, pretože viete, že aj tak sa večer neprinútite cvičiť. Čiže najlepším riešením je prinútiť sa cvičiť hneď ako prídete domov. Preto zatvorte za sebou dvere, prezlečte sa do pohodlného oblečenia vhodného na cvičenie a zacvičte si aspoň 20 minút.

Motivácia a cvičenie vo dvojici

Toto je opäť ďalší bod, ktorý vás nakopne, aby ste si šli zacvičiť. Cvičenie vo dvojici je skvelým riešením, či už ide o cvičenie s kamarátkou alebo s partnerom. Vaše vzťahy sa ešte viac upevnia. Ak sa vám dnes nechce cvičiť, je dobré ak partner vás k tomu motivuje  a vy máte o to lepší dôvod prinútiť sa cvičiť. nezabudnite aj na to, že keby sa partnerovi nechcelo cvičiť, motiváciou mu musíte byť vy. Vhodnou motiváciu je aj zalepiť si plagát na stenu s vašim vzorom, či už ide o herca, herečku, športovca, modelku ( nie príliš vychudnutú ako je to nanešťastie aj v dnešnej dobe ) a povedzte si, že onedlho aj vy tak budete vyzerať.


Odmena za schudnutie

Človek cvičí, pretože chce schudnúť.  A čo môže byť lepšie ako si vopred naplánovať malú odmenu, povedzme že napríklad kabelka ktorá sa vám veľmi páči a po ktorej túžite môže byť vaša po schudnutí, ktoré si stanovíte. Dobrá motivácia, čo poviete?:-) Nemusí ísť hneď o nejakú drahú vec, môže ísť aj napríklad o večeru s priateľom a podobne.

ako sa prinutit cvicit

Pozerajte sa často do zrkadla

Časté pozeranie do zrkadla vás prinúti cvičiť a nakopne vás k tomu, aby ste nezostali iba pri myšlienkach ale aj činoch. Ak vidíte na sebe tie “ špeky „, ktoré ani za nič nechcú ísť samé dole, ja na čase niečo s tým spraviť. Špeky vás prinútia. Veď kto by nechcel mať vyrysované tehličkové  brucho bez špekov, žiadnu celulitídu, iba krásne štíhle telo.

Hudba – pomoc pri cvičení

Aj hudba vás pomôže prinútiť cvičiť. Zapnite si svoju obľúbenú hudbu buď na počítači, alebo si pusťte MP3 a uvidíte, ako sa dobre rozprúdite a ani nebudete vedieť ako a už sa hýbete 🙂 Už po pár minútach sa vám v tele rozprúdi krv a budete sa cítiť vitálnejšie a energickejšie.

 

Nezabudnite, že cvičením si posilujete svoj imunitný systém, budete vitálnejší, zdravší a plný síl a to je opäť ďalší dôvod, prečo by ste sa mali donútiť cvičiť. Zdravie je prvoradé a ak chcete niečo pre neho urobiť, vstaňte zo stoličky, zavolajte svojej najlepšej priateľke a choďte si spolu zacvičiť. Alebo si pustite hudbu a pocvičte si doma. Uvidíte, koľko energie vďaka cvičeniu získate.

Po približne 20 dňoch cvičenia by si malo vaše telo vytvoriť návyk na pohyb a pomaly začnete zisťovať, že bez cvičenia si neviete predstaviť ani jeden deň 🙂 Je najlepšie čím skôr začať športovať, ale nezabudnite že šport nie je všetko. Treba dodržiavať aj správnu životosprávu a správny pitný režim.

 

Zdroj: http://slovakfitness.sk/778-5-tipov-ako-sa-donutit-k-cviceniu.html

Poslať komentár

Your email address will not be published.

3 + tri =