Kyslý zápach tela – prekyslenie organizmu

Hodnotenie článku

Informácii čo sa týka prekyslenia organizmu a s ním spojený zápach tela je veľké množstvo. Žijeme v uponáhľanej dobe plnej stresu, preferujeme fast foodmi a mäso sa čoraz viac stáva súčasťou nášho každodenného jedálnička. Následne priberanie,  po ktorom sa snažíme držať hladovku….to všetko je spúšťačom rôznych ochorení a tak nečudo, že naše telo zapácha. Veď ako sa hovorí, zdravý človek nesmrdí.

Netreba zdôrazňovať, že prekyslený organizmus nemôže byť zdravý. Pri prekyslení organizmu trvajúcom niekedy bohužiaľ aj desiatky rokov je potrebné zmeniť nielen svoj jedálniček,  ale je potrebné telo očisťovať od prebytočných kyselín usadených v tele.

 

Príznaky prekyslenia organizmu a nepríjemný zápach tela

Častá únava, stres, časté ochorenia v dôsledku oslabenej imunity, bolesti hlavy, zlé trávenie, depresia, tieto príznaky sú dôsledkom toho, že sa v tele nachádza nadbytok kyselín. Príčinou sa stáva v prvom rade nevhodná životospráva, ktorá znižuje podiel zásad v našom tele.

Avšak ak sa ešte pridá hnev, smútok či depresie,  prekyslenosť sa zvýši ešte viac, preto keďže naše telo potrebuje zásadité látky, vytiahne si ich najprv z väziva, ciev, zubov, kostí a vlasov, čím sa pokúša zneutralizovať prebytok kyselín a v dôsledku neutralizácie strácame z tela pre nás veľmi dôležité minerály, ktoré je potrebné doplniť vhodnými potravinami.

ako sa vyhnúť stresu

stres je naším veľkým nepriateľom nielen čo sa týka prekyslenia organizmu

 

Medzi ďalšie príznaky prekyslenia organizmu patrí:

zlý krvný tlak

zvýšená kazivosť zubov, paradentóza

vypadávanie, šedivenie vlasov ako i plešatenie, mastné vlasy, suché vlasy, lupiny

nadváha

narušenie črevnej flóry – kvasenie v tenkom čreve, zahnívanie v hrubom čreve

častá nevysvetliteľná únava, nedostatok energie

poruchy spánku, ranný pocit nevyspatia

časté studené ruky a nohy

plesňové ochorenia, plesne na nohách, nechtoch, žalúdočno-črevnom trakte

problémy s trávením, napr. nadúvaním, kyslé grganie, zápcha, pálenie záhy

povlak na jazyku alebo jemné praskliny

zápach  tela alebo pach z úst

bolesti kĺbov, voda v kolene (nespôsobené úrazom), svalové kŕče, bolesť končatín alebo svalov

svrbenie pokožky, zápaly kože

krehké, popraskané nechty

bledá, popraskaná koža

zvýšená lámavosť nechtov

psychická nevyrovnanosť

predčasné starnutie

krehkejšie kosti a kĺby

chronický zápal kĺbov, osteoporóza

diéta – hladovanie ( ak ste práve na diéte a začal vám páchnuť dych, ide pravdepodobne o to, že neprijímate dostatok ovocia, zeleniny, strukovín a obilnín, čo viedlo k nedostatku živín, vrátane vlákniny v organizme)

a v neposlednom rade, ak je prekyslenosť organizmu veľmi zlá, dochádza k poškodeniu ciev, následkom čoho môže prísť k srdcovému infarktu, mozgovej porážke, kŕčovým žilám a vredom predkolenia.

prekyslenost organizmu, kysly zapach tela

pre zdravý život je potrebné prijímať dostatok čerstvého ovocia a zeleniny

 

Aké sú príčiny prekyslenia organizmu

Už v úvode som spomínala, že stres, nevhodná životospráva či hladovka môžu spôsobiť prekyslenie organizmu. Avšak ďalej môžu spôsobiť prekyslenie aj rôzne chemické lieky, hormonálna antikoncepcia, lieky proti bolesti (kyselina acetylsalicilová), antibiotiká, kortikoidy, steroidy, preto by ste sa im mali snažiť vyhýbať.

Dbajte na dostatočné prežúvanie, ktoré taktiež spôsobuje prekyslenosť organizmu.

Počítač, mobilný telefón, televízia, stĺpy vysokého napätia, to všetko sú príčiny prekyslenia organizmu vďaka elektromagnetickému smogu. Vyhýbať by ste sa mali aj ťažkým kovom.

Ak športujete, vaše telo pri potení sa zbavuje nielen škodlivín nahromadených v tele, ale aj vody, preto je potrebné piť dostatočné množstvo tekutín, aby nedošlo k dehydratácii, ktorá opäť spôsobuje prekyslenosť organizmu. Netreba zabúdať, že piť je potrebné nielen pri športovaní ale treba mať vždy pohár vody na stole, ak máte prácu za počítačom a piť dostatok tekutín.

Prekyslenie organizmu môže ďalej spôsobiť aj  nedostatok pohybu a nesprávne dýchanie, extrémna fyzická námaha u vrcholových športovcov, chemoterapia a ožarovanie a podobne.

Liečba

Liečba, ako sa zbaviť prekyslenia organizmu určite nebude jednoduchá, už len z toho dôvodu, že sa musíte zbaviť doterajších či už stravovacích alebo iných návykov ( cvičenie, nevhodné psychické stavy ) a môže ísť aj o dlhú cestu, avšak ak chceme žiť zdravo, mali by sme určite do svojho jedálnička zaradiť dostatok ovocia a zeleniny. Podotýkam čerstvé ovocie aj zeleninu, pretože varením sa zo zásaditých potravín stanú kyselinotvorné potraviny.

Medzi nevhodnú stravu, ktorej by ste sa mali vyhýbať patria sladkosti a všetko čo obsahuje cukor, sladené a energetické nápoje sýtené CO2, výrobky z bielej múky (kyselina octová), konzumácia veľkého množstva mäsa a údenín, stužené rastlinné tuky , káva s mliekom (tvorí extrémne kyslú reakciu v dvanástniku), nadmerné solenie.

Vyhýbať by ste sa mali určite stresu, hnevu, depresiám, pretože následkom týchto psychických stavov si spôsobujete ešte väčšie prekyslenie organizmu a vaše telo bude mať čoraz viac kyslastý zápach.

 


prekyslenost organizmu zapach tela z ustMedzi zásadité potraviny, ktoré by ste mali zaradiť do svojho jedálnička patrí napríklad:

petržlen, zeler, cesnak, brokolica, dyňa, mrkva, chren, cuketa, paprika, uhorka, rajčiny, fazule, cibuľa, špenát, kapusta, kel, šalát, reďkovka, citrón, avokádo, čerešne, grapefruit, limetky, kokosový orech, tuky a oleje lisované za studena (olivový, kokosový, rybací, avokádový, hroznový olej ), zelený čaj, bylinkové čaje, kombucha, huby shi-take,  špaldová múka, tofu, gaštany, ľanové, slnečnicové, sezamové a dyňové semená, mandle, klíčky a čistá voda.

Ak dokážeme udržať správnu zásadito – kyslú rovnováhu v našom tele, takmer nikdy neochorieme Stav prebytku kyselín totiž priamo spôsobuje či zhoršuje drvivú väčšinu ochorení, ktoré poznáme. Pokiaľ vieme nastoliť správny pomer kyselín a zásad v našom tele, môžeme upraviť svoj zdravotný stav alebo sa dokonca úplne vyliečiť.

Druhy kyselín v tele

  • kyselina močová (z konzumácie mäsa a rozpadu buniek)
  • kyselina sírová (zo zadržovania plynov a bravčového mäsa – táto kyselina sa vylučuje hlavne nohami)
  • kyselina uhličitá (z nedostatku pohybu a zlého dýchania)
  • kyselina soľná (zo stresu, strachu, hnevu)
  • kyselina octová (zo sladkostí a tuku)
  • kyselina acetysalicylová (z liekov proti bolesti)
  • kyselina šťaveľová (napr. z rebarbory, špenátu, kakaa)
  • kyselina dusičná (z nakladaného mäsa a zo syrov s prídavkom dusičnanu draselného)
  • kyselina trieslová (z čierneho čaju a kávy)
  • kyselina mliečna (z telesnej námahy)

Káva Caro, je zdravá? Piť alebo nepiť tento nápoj pri chudnutí?

Ako sa naučiť pozitívne myslieť

Poslať komentár

Your email address will not be published.

7 + tri =