Ktoré potraviny pomáhajú belším zubom?

Hodnotenie článku

Kto z nás netúži po krásnom, žiarivom a bielom úsmeve? Meníme zubné pasty, používame rôzne prípravky na bielenie zubov, či dokonca navštevujeme zubára, ktorý nám síce zuby krásne vyčistí, avšak niekedy sa môže stať, že nám zničí sklovinu. Navyše poplatok za bielenie je niekedy dosť vysoký. No niekedy na bielenie zubov stačí aj jesť niektoré druhy potravín, ktoré pomôžu vašim zubom aby boli belšie. Ktoré sú to, si môžete prečítať v nasledujúcom článku…

Horká čokoláda

Horká čokoláda bez cukru s vysokým podielom kakaa vytvára povlak na sklovine, čo zase zabraňuje škvrnám na zuboch.

zavislost na cokolade, ako sa zbavit chuti na sladke

Ananás

Prítomné enzýmy v ananáse pomáhajú odstraňovať škvrny zo zubov. Navyše naše zuby po konzumácii ananásu budú belšie ma zdravšie.

ananas, belsie krajsie a zdravsie zuby

Jedlá sóda bikarbóna

Kto z nás by nepoznal tento druh čistenia zubov.  Zmiešajte si pol kávovej lyžičky jedlej sódy s pol pohárom vody, ponorte svoju zubnú kefku (po čistení zubov) a doprajte svojim zubom dobrú masáž. Výsledky môžete vidieť už za mesiac. No pozor, nepreháňajte to zbytočne s takýmto čistením, aby ste si zbytočne nepoškodili sklovinu.

soda bikarbona na zuby

Jahody

Jahody – sladké ovocie, ktoré nielen dobre chutí ale aj pomáha našim vlasom dodať lesk a zuby pekne vybieli.

jahoda, ako mat belsie zuby

 

Bazalka

Bazalka je známa ako prírodné antibiotikum, ktoré zabraňuje tvorbe baktérií a pomáha našim zubom, aby boli dlhšie belšie.


bazalka učinky zdravie kuchyňa

 

Jablko

Jablko, najmä zelené obsahuje kyselinu jablčnú, ktorá je výborná v tom, že pomáha bieliť zubov.

jablko pre zdravie

Banánová šupka

Banánová šupka obsahuje minerály ako draslík, horčík, ktoré pomáhajú našim zubom, aby boli belšie. Jemne si votrite vnútro  banánovou šupkou okolo vašich zubov raz denne.

bananova supka, chcem belsie zuby, pekne zuby

 

Pomaranč

Pomaranč ako aj iné citrusové plody pomáhajú zubom aby boli lepšie. Navyše kôra  z pomaranču obsahuje D-limonén, ktorý je užitočný najmä tým, že pomáha fajčiarom odstraňovať škvrny od fajčenia.

pomaranc krasny a zdravy usmev zuby

 

Poslať komentár

Your email address will not be published.

päť − 2 =