Káva Caro, je zdravá? Piť alebo nepiť tento nápoj pri chudnutí?

Káva Caro, je zdravá? Piť alebo nepiť tento nápoj pri chudnutí?
5 (100%) 1 vote

Chudnutie, chudnutie a opäť chudnutie. Pomôže mi nejaká potravina schudnúť? Pravdou je, že to čo zjete, z toho neschudnete, iba telo si dokáže vybrať dôležité vitamíny a látky potrebné pre správne fungovanie organizmu. No ak sa rozhodnete siahnuť radšej po hranolkách ako po jablku, tak vedzte, že telo si nezoberie nič z hranoliek a následkom toho priberáte. Čomu sa chcem však tentokrát venovať, je káva Caro a na rôznych fórach sa ľudia častokrát pýtali, či pomôže pri chudnutí, tak som zozbierala pár informácií a vznikol z toho tento článok.


Na svete je veľa kávičkárov a takmer každý z nich si nevie predstaviť svoj deň bez rannej kávy. Niektorý sa jej nevedia vzdať a čaatokrát ju pijú nalačno, čo určite nie je ten najlepší spôsob kávičkovania. Ak ste sa už rozhodli pre svoju rannú kávu, najprv si skúste do niečoho “ zahryznúť “ a potom horsa na Vašu kávičku.  Nanešťastie, káva sa neodporúča piť najmä tým ľuďom, ktorý majú vysoký krvný tlak, pretože káva obsahuje kofeín, ktorý krvný tlak ešte viac zvýši. Taktiež sa pitie kávy príliš neodporúča ľuďom pri zvýšenej tvorbe žalúdočnej kyseliny, vredovom ochorení žalúdka a dvanástorníka, pri ochoreniach žlčníka a pankreasu a pri zvýšenej činnosti štítnej žľazy. Ľudia, i napriek tomu, keď napríklad trpia vysokým krvným tlakom, siahajú po káve a nemožno sa čudovať, prečo sa neustále cítia zle. Pritom stačí nahradiť kávu a za zdravšiu verziu –  Caro.

 

Caro je vyrobené z obilnín a to konkrétne jačmeň a raž. Pre dosiahnutie kávovej chuti je potreba postupného praženia celých zŕn, ktoré sa následne pomelú. Časť jačmeňa je ešte pred pražením upravená sladom, to znamená, že zrniečka sa nechali naklíčiť. Čakanku, ktorú káva Caro obsahuje, obsahuje inulín, ktorý zabezpečuje že káva je jemne nasladlá a nebol do nej pridaný žiaden cukor. Inulín slúži ako prebiotikum, čo je vlastne nestráviteľná časť potravín, ktorá podporuje rast alebo aktivitu črevnej mikroflóry a tým zlepšuje zdravotný stav človeka, posilňuje črevnú mikroflóru a môže pomôcť zlepšiť imunitu, zmierniť akné, vyrážky a ďalšie zdravotné problémy.

Nápoje z čakanky a jačmeňa poznali už naše staré mamy, pili sa vo Francii za doby Napoleona, keď bol import kávy zo zámoria veľmi obmedzený, a obľube sa teší aj teraz.

Káva Caro sa čoraz viac stáva obľubou u ľudí, ktorí preferujú zdravý životný štýl a možno si túto zdravú kávu vychutnať kedykoľvek počas dňa.  Má nízku energetickú hodnotu a preto sa káva Caro stala plnohodnotnou súčasťou vyváženého a zdravého jedálnička.

kava caro pre chudnutie

Káva aj pre deti

Vďaka tomu, že káva Caro neobshauje kofeín, môžu si ju s obľubou dopriať aj deti predškolského veku, tehotné a dojčiace ženy, ľudia citliví na kofeín a obézni ľudia.

 Caro a chudnutie

A teraz aby som sa dostala k pointe, či možno kávu Caro konzumovať aj pri chudnutí…. odpoveď znie, že áno, káva Caro sa môže piť aj pri chudnutí, pre svoju nízku energetickú hodnotu, ako už bolo spomínané vyššie. Caro neobsahuje žiadne „škodlivé“ látky a vďaka vysokému obsahu vlákniny sa doporučuje aj pri redukčnej diéte.

No ak pijete túto kávu, ktorú si osladíte s dvomi kockami cukru a takto ju pijete aj 4 krát za deň, vedzte, že kilečká pôjdu ťažšie dole. Nie kvôli káve, ale kvôli cukru, ktorý pôsobí ako droga, pretože je veľmi návykový a čím viac ho budeme konzumovať, tým ho viac musíme prijímať, to znamená, zvýšiť dávky cukru.

Ak si predsa chcete len kávičku osladiť, používajte zdravšiu verziu sladenia. Napríklad melasu či javorový sirup alebo stéviu.

Taktiež v rámci chudnutia môžete kávu piť aj s mliekom tak, ako sa to uvádza na obale Cara. Jeho príprava je veľmi jednoduchá.

caro kava pre zdravie

Takže milí priatelia, ak chcete čo to pre svoje zdravie urobiť, siahnite po zdravšej verzii kávy – Caro, ktorú môžete piť aj vtedy, ak ste sa rozhodli chudnúť.

A tu Vám prinášam jeden recept, ktorý je v podobe ľadovej alebo teplej kávy Caro. Túto kávu veľmi rada pripravujem pre svojich hostí najmä v lete. Pre seba samozrejme bez šľahačky a posýpky 🙂

3 menšie zarovnané lyžičky Cara zalejeme približne 1 dcl horúcej vody a necháme trocha vychladnúť. Pre osladenie možno použiť  napríklad javorový sirup.

Do shejkra si dáme približne 1 dcl mlieka a mixujeme približne 40 sekúnd až pokým sa nám nevytvorí pena a nalejeme do mierne vychladnutej kávy. Túto penu necháme troška ostáť, aby sa nám jemne zmiešala s Carom. Posypeme šľahačkou a postrúhanou čokoládou. Hotovo 🙂

Citáty o láske…

Výborná hustá fazuľová štipľavá polievka s tymiánom- recept

1 Komentár on Káva Caro, je zdravá? Piť alebo nepiť tento nápoj pri chudnutí?

  1. Caro káva mi osladzuje môj život a nabúdza ma do každého dňa a preto ju rada pijem !

Poslať komentár

Your email address will not be published.

+ 9 = štrnásť