Boľavé nohy tipy ako zahnať bolesť

Boľavé nohy tipy ako zahnať bolesť
4 (80%) 3 votes

Chvíľka státia či krátka prechádzka a nohy vás bolia ako keby ste boli na nohách celé hodiny , v článku sa dozviete príčiny boľavých nôh a tiež aj tipy ako sa zbaviť bolesti.

Existujú rôzne typy bolesti napríklad mravenčenie,pichanie,rýchla únava,nad kolenom,pod kolenom, bolesť chodidla.

Práve tu sa napríklad objavujú prvé varovné signály prichádzajúcej cukrovky alebo aterosklerózy, spoznáte na nich aj artrózu. Na čo si dať pozor?


Najčastejšie príčiny boľavých nôh a chodidiel:

Nevhodná obuv – je častou príčinou prečo pocitujeme bolesť a rýchlu únavu našich , celý deň na podpätkoch je poznať … hlavne večer , otestujte inú obuv problém zmizne bravo vyriešili ste to , no v ďalších prípadoch to už nebude len tak.

Bolesť v lýtkach  – najčastejšia príčina sú krčové žily , väčšinou sa riešia operačne , skúste si pozrieť zoznam potravín ktoré pomáhajú odstrániť krčové žily .  Ak sa začne usadzovať cholesterol na stenách ciev priechod krvi je horší túto chorobu voláme ateroskleróza upravte okamžite jedálniček menej mastného tučného , menej priemyselne spracovaných potravín.

Boľavé chodidlá – najčastejšou príčinou je únava každý túto bolesť zažil , no čo ak bolia chodidlá aj keď ráno vstanete z postele ? častou príčinou sú  hore spomínané príčiny ateroskleroza, cukrovka a kŕčové žily , niekedy nieje dôvod strašiť väčšinou za to môže nevhodná obuv, skúste ju zmeniť rozdiel by sa mal prejaviť v priebehu dní..

Opuchnuté nohy –  môžu tiež indikovať mnohé choroby, a to od zápalu žíl, cez ochorenie lymfatických ciev až k ochorenie pečene, obličiek alebo srdca. V prípade opuchov nôh možno užívať či používať rad prírodných prípravkov ako doplnok celkovej liečby.


opuchnuté a unavené nohy

Tipy na potraviny ktoré pomôžu vašim nohám:

Dodržujte pitný režim. Najmä v teplých dňoch potrebuje telo dostatočný prísun tekutín.Práve nedostatočný prísun vody môže znamenať skorú únavu a nadmerne zaťažovanie obličiek škodlivinami. Prečítajte si o pitnom režime v lete.

 

Ginko biloba posilnuje cievy brani opuchom , buduje silnejší krvný obeh.

Šošovicová voda ak budete variť šošovicu , zlejte vodu bokom a pravidelne ju pite , je to doplnkový spôsob ako pomôcť vašim nohám.

Odvary z byliniek pomáhajú proti opuchnutým nohám môžete požiť napr. odvar z ľubovníka, slivky, koreňa púpavy alebo petržlenu. 

Recepty pre zdravé nohy

Kúpeľ pre unavené nohy: do 4l vody dajte za hrsť dubovej kôry, 4 strúčiky cesnaku, 200 g cibule nakrájanej a hrsť prasličky roľnej, 4 lyžice semien feniklu obyčajného, hrsť listov bazy čiernej , 10 minút varte, hneď sceďte, nalejte do vane, dopustite vodu a 20 minút sa v kúpeli kúpte. Stačí vykonávať raz za týždeň.

Chrenový roztok pre zdravé nohy: Aby ste nemali unavené nohy dajte do 0.5l liehu hrsť nastrúhaného chrenu . Nechajte 3 dni luhovať na okne, potom sceďte a prefiltrujte. roztokom potierajte bola nohy, ruky funguje na celé telo nielen na nohy odskúšané na boľavom chrbáte.

Rozmarínový olej pre zdravé nohy:Hrsť rozmarínu lekárskeho dajte do 400 ml rastlinného oleja. Prevarte, sceďte a prefiltrujte. Olejom potierajte unavené nohy a chodidlá.

Obyčajný mach pomáha únave alebo pri potení nôh si dajte do obuvi alebo ako obklad mach, ktorý rastie na  stromoch. Mach musíte denne vymieňať. Úľavu by ste mali pocítiť už v ten samý deň.

Lieky ktoré pomáhajú proti opuchnutým nohám

Dobré výsledky dosahujú kombinované enzýmové preparáty, ktoré patria k vôbec najúčinnejším protiopuchovým liekom jeden z najlepších je Wobenzym a navyše je voľnopredajný.

Kúpiť wobenzyn v overenej lekárni Kúpiť wobenzyn v overenej lekárni

Aescin voľne predávaný liek patrí medzi venofarmaká. Dokáže účinne pôsobí v pri opuchoch alebo zápaloch. Pomáha hlavne po úrazoch a operáciách, ale vie aj predchádzať vzniku pooperačných podliatin, liečiť ochorenie dolných končatín, zápaly šľachových.

Aescin dobre pôsobí pri chorobách žíl dolných končatín u pacientov s obehovou nedostatočnosťou a zlepšuje vyprázdňovanie varixov obmedzením presakovania lymfy a zlepšením lymfatického vlásočnicového obehu.

Kúpiť aescin v overenej lekárni Kúpiť aescin v overenej lekárni

 

Pomôcky proti bolesti nôh

Elastické pančuchy, ktoré pôsobia preventívne proti opuchnutým nohám a vznikaniu kŕčových žíl. Pančuchové nohavice ktoré okrem zabráneniu opuchov zabraňujú vzniku celulitídy. Cena sa pohybuje okolo 3-8 euro.

Vložky do topánok  Podporujú nožnú klenbu atiež tlmia tlak na chodidlá, ktorý sa stupňuje s vekom pretože s pribúdajúcimi rokmi sa stenčujú tukové vankúše ktoré tlmia nárazy a chodidlá sú tak viac namáhané.

Cviky ktoré pomáhajú uľaviť

Nohám uľaví zvýšená poloha a pravidelné krúženie chodidlami a pohybovanie s prstami na nohách.
V práci sa pri prestávkach snažte vždy prejsť, skúste napr. Striedať chôdzu na špičkách a pätách.

cviky proti bolavym nohám

Cvičiť môžete aj v sede vhodné krčenie či rozťahovanie prstov, krúženie chodidlom alebo zdvíhanie päty
Blahodárne účinky bude mať aj masáž chodidiel, ktorá uvoľní a rozprúdi lymfatický systém.

Ak vám doktor určil že opuchy nôh a chodidiel sú spôsobené slabou krvnou cirkuláciou skúste Kneipovu metódu tá sa najčastejšie využíva v kupeľoch. Kneippov šliapací kúpeľ patrí medzi cvičenie podporujúce krvný obeh dolných končatín . Pri striedavom ohreve a ochladzovaní nôh vodou dochá­dza k rozšíreniu ciev a k zlepšeniu krvného obehu.

kneipova metoda

Pre takýto šliapací kúpeľ si vytvorte  oddelenú nádrž (pri improvizácii dbajte na bezpečnosť). Jedna časť nádrž je naplnená teplou vodou (40 – 50°C), druhá nádrž chladnou vodou (10 – 16°C). Nádržky by mali byť hlboké cca 30cm. Striedate šlapanie v teplej a studenej vode. Kneipov šlapací kúpeľ patrí medzi štandardné procedúry v kúpeľoch.

Poslať komentár

Your email address will not be published.

osem + = 13