Aký je samozavlažovací truhlík Doppio ?

Aký je samozavlažovací truhlík Doppio ?
5 (100%) 1 vote

Ak sa  hľadáte pekné samozavlažovacie kvetináče , určite ste natrafili aj na kvetináče Doppio od firmy Plastia , o tom aké sú .. resp čo dostanete za svoje peniaze je táto recenzia..

Tento truhlík sa mi zapáčil v jednom záhradkárstve v Trnave , mal pekný bielo-zelený dizajn a  mal samozavlažovanie – tiež patrím medzi tých ktorí zabudnú. Tak som investovala 7€ cena bola prijateľná v tejto sume  kvetináče pohybujú.

 

Truhlíky Doppio sú dostupné v rôznych farebných kombináciach, ak by ste chceli celý set má tieto farby. Môžete si hrantíky sladiť s farbami domova,alebo vytvoriť kontrasty. Mne sa páčila svieža bielo zelená , v obchode mali na výber len dve varianty čo je škoda.

Rozmery a vlastnosti

Rada Doppio je charakteristická tým že truhlíky sú vyššie . Oproti vezii  mareta   sú kratšie  majú 38cm čiže ak zháňate pekný hrantík s dlžkou do 40 cm bude dobrá voľba.

Plavák – hladinomer je súčasťou balenia , vkladá sa do otvoru na doplňanie vody.

Moje skúsenosti

Prvé som registrovala plast z ktorého sú hrantíky vyrobené – je ok , trošku pruží , celkovo dobrá pevnosť, truhlík nebude záhadne meniť svoj tvar ani sa nezačne „párať“

Namáčací knót ktorý zavlažuje pôdu je dlhý cca 25-30cm a široky asi 3cm vyzerá schopne.

Hladinomer  som nasadila ľahko , ale funguje akosi záhadne je tam červená tyčka ktorá má ukázať koľko je ešte vody v zásobe , sa nejako zasekáva treba poťukať aby ukázal niečo schopné..

Čo je plus je že do truhlíka sa zmestí dosť vody, keď ešte není teplo stačí kontrola raz za týždeň, priznám sa že som aj 20 dní sa nestarala a môj ligurček je stále pekný. Samozavlažovanie zrejme funguje dobre , v klasických kvetináčoch by som pôdu prevlhčila . a vytekala by cez spodok truhlíka a za pár dní by bola zasa suchá.

Plastia Doppio cena :

Truhlík s komplet samozavlažovaním kúpite za cenu 6-9€ , Dobrý výber samozavlažovacích truhlíkov majú v 4home.sk , väčšina je skladom a cenovo je to výhodnejšie  než som nakúpila ja

Kúpiť samozavlažovací trhulík Doppio

okrem Doppio majú aj Maretta a Berberis tu sú všetky značky.

Môj verdikt je 85% :

Dala by som aj 100% ale kvôli tomu plaváku je to 85% , možno nečo robím nesprávne…Ale zo skúsenosti to to ani tak nevadí keď idem okolo a vodu doplním nič sa nestane, udržuje správne zavlažovanú zeminu , pri súcom odhade vytopenie rastliniek nehrozí.

Dopĺňať vodu je najlepšie malou krhlou , inak trošku zavlažím aj okolo dávkovača.


Plusy :

  • Dizajn , truhlíky sú ozaj pekné a je na výber viacero farebných kombinácií
  • Samozavlažovanie funguje ako má , žiadne prevlhčenie a potom sucho
  • Ten plavák by mohol ukazovať lepšie, stav vody v truhlíku

Kvetinač sa hodí na pestovanie menších rastlín, napríklad bylinky do kuchyne, alebo kvety napríklad tu sú tipy ako vypestovať pekné muškáty.

 

 

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Ako pestovať kotvičník zemný - tribulus - zabavicka.sk

Poslať komentár

Your email address will not be published.

2 + dve =