Ako využiť celý citrón alebo ako neplytvať silou vitamínu C

Hodnotenie článku

Možno sa už aj Vám stalo, že ste si kvapli pár kvapiek citrónu do čaju a ostatok vyšiel nazmar, čo je dosť veľká škoda, pretože citrón obsahuje veľké množstvo vitamínov nie len v citrónovej šťave, ale veľká sila citrónu sa schováva aj v citrónovej šupke. Čo robiť aby tento zázrak nevyšiel nazmar? Čítajte ďalej 🙂

Dá sa využiť celý citrón bez odpadu?

Odpoveď znie ÁNO. Citrón sa dá využiť celý. Stačí, ak dobre umytý citrón v šupke dáte do mrazničky. Po pár hodinách, keď je už citrón zmrznutý, celý ho nastrúhajte. Nemusíte ho šúpať, treba citrón strúhať spolu so šupkou. Po nastrúhaní môžete postrúhaným citrónom posypať nápoje, ako je napríklad víno, dokonca aj whisky, je vhodný aj do polievok, omáčok, na rybie pokrmy, dokonca aj na zmrzlinu. Fantázie sa medze nekladú. Jedlám dodá postrúhaný citrón výbornú chuť, niečo čo ste ešte predtým neochutnali 🙂 A máte záruku, že ste zbytočne nevyhodili peniaze nazmar a neplytváte touto zdravou dávkou vitamínu C.

citrón

Citrónová kôra je schopná z tela odstrániť zdravotne závadné toxické prvky. Takže ak chcete niečo dobré spraviť pre svoje zdravie,  dajte citrón do mrazáku, nastrúhajte ho a každý deň posypte nastrúhaným citrónom svoje jedlo, ktoré zostane lahodné a plné chuti.

Ak chcete ešte viac urobiť pre svoje zdravie, snažte sa vyberať citróny, ktoré neboli ošetrené postrekom alebo ešte lepšie, vypestujte si doma vlastný citrónovník.


citrón pre zdravie

Niečo z histórie citrónu:

Od stáročia ľudia verili, že citrón je veľmi dôležitý pre zdravie človeka. Vedeli to aj Egypťania, ktorí verili, že citrón pôsobí proti jedom. V dnešnej dobe si vynikajúce účinky citróna nevedia vynachváliť ľudia, ktorí sa snažia schudnúť, pomáha pri trávení a pôsobia antioxidačne.

Najviac je v citróne zastúpená kyselina citrónová, potom vápnik , horčík , fosfor, vitamín C , bioflavonoidy , pektín, bielkoviny, sacharidy , a limonén – ten slúži ako prevencia pre zdravie a podporuje imunitu.

Citrón pomáha aj pri  závrate a nevoľnosti, pomáha znižovať stres, depresiu a je dobrý na rôzne popáleniny. Pri dlhom pobyte na slnku taktiež pomôže citrón, pretože má chladiace účinky. Citrón pomáha zastaviť krvácanie z nosa ak si na malý tampón nanesiete citrónovú šťavu a dáte si ho do nosa.

 

Zdroj (niečo z histórie citrónu ) : biostrava.zarucene.sk

 

 

 

Poslať komentár

Your email address will not be published.

+ jeden = 8