Ako si zvýšiť sebavedomie

Hodnotenie článku

Niektorí ľudia možno často potrebujú z nás spraviť dokonalého človeka, ktorý všetko vie, všetko ovláda. No ak nastane nejaké zlom, pretože každý človek je omylný a mi spravíme chybu, druhí nás začnú kritizovať, ohovárať a naše sebavedomie sa začne postupne premieňať na menejcennosť a nízke sebavedomie.

Prinášam Vám pár rád, ako získať späť svoje stratené sebavedomie.

ako si zvysit sebavedomie oblecenimMožno to bude znieť zvláštne, ale ak si chcete skutočne zvýšiť svoje sebavedomie, mali by ste sa naučiť o seba dbať. Uvediem príklad, baba v teniskách a v chlapčenských kraťasoch sa určite nebude cítiť sebavedomejšie ako “ dáma “ na opätkoch a v šatách, pretože je zrejmé, že ktorá baba viac zaujme svoje okolie. Alebo chlap so špinavými nechtami a neoholenou bradou sa asi nebude cítiť príliš atraktívne a sexi, preto aj jeho sebavedomie bude nižšie ako u chlapa, ktorý si dáva pozor na svoj zovňajšok.

 

Keďže žijeme v dosť uponáhľanej dobe a preferujeme rôznymi fast foodmi, potom nečudo že priberáme. Opäť  ďalšia príčina nízkeho sebavedomia. Nepríjemné “ špeky  “ na bruchu, zadku či stehnách nám určite sebavedomie nepridajú. No ak sa chcete skutočne cítiť skvele, mali by ste niečo urobiť aj pre svoje sebavedomie, ale samozrejme aj pre svoje zdravie. Cvičenie ešte nikomu zatiaľ neublížilo. Ak samozrejme nerátam nakladanie činiek na 150 kg a optimálna váha na zdvíhanie je 90 kilov. Skôr mám na mysli nejaký rekreačný šport, napríklad turistika, či bicyklovanie. Vhodné je aj plávanie, ale samozrejme je na každom, kto si aký šport vyberie. Nie len že sa budete cítiť lepšie po psychickej ale aj fyzickej stránke.

Kaderník, kozmetička dokážu taktiež spraviť divy s našim sebavedomím. Napríklad ja by som sa úprimne necítila príliš sebavedomo, keby mám na tvári pupáky alebo neupravené, príliš zničené vlasy. Nie som žiadna fajnovka, ale niekedy je potrebné dopriať si aj takúto “ kúru „.

Ďalším bodom k vyššiemu sebavedomiu je vôňa človeka. Ak človek príjemne vonia, zaujme viac ako človek spotený a tým je aj jeho sebavedomie a sebaistota na vyššej úrovni. Pozor aj na vôňu oblečenia. Veci, ktoré ste dlho nenosili a teraz chcete vybrať danú vec zo skrine, treba si dať pozor, aby v skrini oblečenie nezatuchlo.Treba dbať aj na nepríjemný zápach z úst, preto ak trpíme zápachom z úst, noste radšej so sebou do spoločnosti cukríky alebo žuvačky. I keď problém zo zápachom cukríky niekedy nevyriešia a príčina zápachu z úst môže byť inde, navštívte svojho zubára, ktorý vám poradí. Pri zápachu z úst je potrebné dbať na dostatočný pitný režim, vyhýbať sa sladkostiam, vďaka ktorým náš dych nie je o nič príjemnejší a radšej siahnite po ovocí a zelenine.krasne vlasy zvysia sebavedomie


Rovný chrbát = vyššie sebavedomie. Presne tak, ak sa budete snažiť chodiť vystreto a vzpriamene, budete pôsobiť sebavedomo a aj sa tak budete cítiť.

Venujte čas svojmu koníčku, venujte čas sebe. Človek, ktorý je neustále zahalený prácou, nemá čas na seba, doma neustále upratuje, varí a keď si chce odpočinúť, sadne k televízoru a berie to ako relax. Ľudia si už na nešťastie zvykli na takýto nazvime to stereotyp a vedia, že pri televízii si oddýchnu. No v skutočnosti si oddýchne iba telo, nie myseľ, pretože ak pozeráme nejaký film, potrebujeme sa na neho sústrediť, preto naša myseľ funguje nonstop. Ak má byť pozeranie televízie vaša odmena, váš relax za urobenú prácu, tak si asi ťažko zdvihnete sebavedomie. Skúste čerpať silu z prírody v podobe už vyššie spomenutej turistiky a podobne. Alebo sa prihláste na nejaký kurz či krúžok, choďte do spoločnosti a podobne. Vyrazte si s priateľom, priateľkou do kaviarne a uvidíte, ako sa budete cítiť skvele. Vaše sebavedomie určite stúpne.

ako si zvysit sebavedomie - lavica

Ak ste často utiahnutý, a nerady na seba upozorňujete, či sa zapájate čo najmenej do rôznych diskusií, prípadne sa nezapájate vôbec, skúste spraviť opak. Viem, je to zložité, ale nesadajte si do poslednej lavice, ale do prvých a skúste sa prinútiť zapojiť sa do diskusie. Dobrá rada. Ak sa bojíte, čo máte povedať, zopakujte niečo, čo sa vám páčilo a povedal to niekto iný a oceňte to. Ten, koho oceníte sa poteší a vy získate malý cvik, že prehovoriť nie je až tak ťažké. Neskôr určite pridáte aj niečo vlastné.

Nesnažte sa byť dokonalými. Ak sa budete snažiť byť stopercentne dokonalí, narazíte na pochybnosti o sebe, preto je dôležité, aby ste si pripustili, že perfektný človek neexistuje. Každý má svoje nedostatky, chyby, ktorých sa neustále dopúšťa a tým, že neustále budete chcieť byť perfektným a zistíte že sa to nedá, budete na sebe hľadať chyby, vaše sebavedomie pôjde dolu vodou.

Robte to, čo vás baví. Samozrejme tento bod sa týka aj vyššie spomenutých záľub, no ak vás napríklad nebaví napríklad práca, zmeňte ju. Áno, verím, že nájsť si skutočne dobrú prácu je v dnešnej dobe ťažké, ale kto povedal  že musíte napríklad pracovať z pásom a nemôžete doučovať anglický jazyk, keďže tento jazyk dobre ovládate. Alebo napríklad ak sa Vám dnes nechce do kina, tak tam jednoducho nechoďte. Riaďte sa svojím rozumom, nie tým čo Vám povedia iný. Vziať radu od iných je jedna vec a robiť to, čo chcú druhý od Vás je druhá vec.ako si zvysit sebavedomie - robte to co vas bavi

Nepoužívajte slová s predponou NE. Ak budete stále hovoriť ja to nedokážem, som neschopný, neviem to, tieto pojmy si nejako zafixujete do mozgu a prestanete úplne v seba veriť, pretože to skutočne nedokážete a vaše sebavedomie sa premení na menejcennosť. Miesto toho myslíte pozitívne, optimisticky a uvidíte, že veľa vecí Vám pôjde ako od ruky. Ďalšia dobrá rada, ak sa budete stretávať s ľuďmi, ktorí myslia pesimisticky, ľutujú sa že nič nedokážu a podobne, v skutočnosti to má veľký vplyv aj na vás. Preto sa stretávajte s ľuďmi s ktorými sa cítite dobre, ktorý sú dobre naladení. Veď predstavte si ako vám je dobre keď si idete s kamarátmi niekam sadnúť, kde sa zabávate. Nechce sa vám ísť ani domov, pretože sa pri nich skutočne dobre cítite a ich energia a pozitivizmus sú pre nich prioritou.

Je dôležité dôverovať iným, ale v prvom rade veriť sám sebe a sám v seba. Ak si veríme, sme sebavedomí, a ľahšie sa nám ide za svojim cieľom. Avšak ak nám chýba sebadôvera, obávame sa, bojíme sa čo nám príde do cesty a každé zlyhanie sa stáva pre nás predpokladom, že sa od svojho cieľa vzďaľujeme. Preto je potrebné riadiť sa aspoň pomocou týchto pár rád, ktoré som Vám opísala a uvidíte o čo život bude krajší a vaše sebavedomie 100% stúpne.

Prajem Vám krásny pohodový a sebavedomý deň, aby každý deň bol aspoň s polovice tak úžasný ako si želáte.

 

Ako sa zbaviť negatívneho psychického stresu ?

Tipy a rady ako sa zbaviť stresu

Ako sa zbaviť chutí na sladké a popritom schudnúť?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Potraviny, ktoré pomáhajú proti starnutiu | zabavicka.sk

Poslať komentár

Your email address will not be published.

8 − sedem =