Ako sa zbaviť zápachu v dome, v byte

Hodnotenie článku

Zápach v dome či v byte, dokáže znepríjemniť dá sa povedať aj deň, pretože očakávate, že ak prídete domov z práce, zo školy a podobne, Váš dom bude krásne voňať. No ak to tak nie je, hľadáte spôsoby ako sa nepríjemného zápachu zbaviť.

Ak fajčíte, máte domáce zvieratko, či rady varíte, nečudo, že sa pachy vo vašej domácnosti stále udržujú.

Na zápach v kuchyni

pomôže povarená voda s octom, ktorú používam aj ja a hneď využijem možnosť zbaviť sa nechceného vodného kameňa v kanvici. Na nešťastie u nás v domácnosti sa nám troška rýchlejšie tvorí vodný kameň. Ani nie že by sme mali tvrdú vodu, ba práve naopak, vzorky sme dali na testovanie a zistilo sa, že voda je výborná, no zrejme to bude od častého používania kanvice, nakoľko rodičia milujú piť denno denne kávu a ja nepohrdnem čajíkom. No ale späť k veci. Keď mám v kanvici vodný kameň, nalejem do nej približne za 1 deci octu a pridám troška vody. Vodu v kanvici nechám zovrieť a po zovretí nechám ešte ocot spolu s vodou účinkovať v kanvici. Octová para sa šíri po celej kuchyni, čo je spočiatku troška nepríjemné, ale zbaví to pachov. Samozrejme, je potrebné potom dostatočne kanvicu opláchnuť a troška vyvetrať 🙂 Nie len že kanvica bude vyzerať ako nová, ale taktiež by mal zmiznúť nepríjemný zápach.  Ocot možno nahradiť aj vytlačenou citrónovou šťavou spolu s vodou.Ak nemáte rady octovú arómu, dá sa zápach v kuchyni vyhnať aj iným spôsobom – prostredníctvom byliniek, ktoré prevaríte vo vode v otvorenom hrnci, napríklad: mäta, šalvia, levanduľa, pamajorán, harmanček a materina dúška do seba tieto pachy pohltia.

ako sa zbavit pachu v kuchyni

Zápach v špajze dokáže taktiež znepríjemniť. Účinným pomocníkom pre zápach v špajze je, ak si do jednej nádobky dáte zomleté drevené  uhlie, ktoré bude pohlcovať všetky vedľajšie pachy. Uhlie však treba čas od času vymeniť.

Zápach v chladničke alebo z koberca. Stačí, keď do chladničky nasypete jedlú sódu na malý tanierik. Na koberec alebo sedačku nasypte trochu sódy, nechajte pôsobiť a zvyšok už len klasicky povysávate vysávačom. Pri čistení koberca je vhodné najprv otestovať trošku sódy na kúsku koberca.

 Zápach z cigariet

Ak fajčíte v interiéri, skôr či neskôr to bude poznať. Cigaretový zápach má tendenciu sa v interiéri dlho udržať, no vy možno ani nezistíte, že vo vašom dome sa šíri nepríjemný zápach z cigariet, pretože ste na zápach zvyknutý. No vašim návštevníkom to musí byť nepríjemné.Cigaretový zápach sa zvykne udržiavať na záclonách a závesoch, na čalúnených sedacích súpravách, na knihách alebo aj na stenách. Prvým účinným “ receptom “ ako sa zbaviť nepríjemného zápachu je prestať fajčiť. To je najdôležitejší prvý bod…. Pomôcť môže aj rekuperácia vzduchu ( ide o spôsob vetrania, kedy rekuperačná jednotka dokáže ohriať vzduch, ktorý prichádza zvonku, na vami stanovenú teplotu – a navyše ho ešte prefiltruje ).

Pomôcť môžu aj rôzne osviežovače, respektíve pohlcovače zápachu. Pomôcť na cigaretový zápach môže aj horiaca sviečka, ktorá vás zbaví niektorých chemických zlúčenín obsiahnutých v zápachu z cigariet. Škodliviny môžu byť pohltené aj izbovými rastlinami.

Ak ste celý dom vyčistili od cigariet a máte neustále pocit, že cigaretový zápach sa objavuje znova a znova, je potrebné aj očistiť žiarovku, ktorá cigaretový dym priťahuje a vždy, keď ju rozsvietite, zápach sa znovu a znovu rozvinie po miestnosti. Preto po návšteve fajčiarov, umyte aj žiarovku.ako sa zbavit cigaretoveho zapachu


 

Pach z odpadu

Pach z odpadu, ktorého príčinou môžu byť upchaté vodovodné a odpadové rúry často sprevádza zápach. Vyčistíte ich tak, že ich občas prepláchnete vriacou vodou s trochou sódy. V obchodoch sa dá bežne kúpiť prostriedok na vyčistenie vodovodných a odpadových rúr, avšak účinným a lacným spôsobom je určite už spomínaná vriaca voda s trochou sódy. Pomôcť môže aj octová prevarená voda.

ako sa zbavit zapachu v byte

Poslať komentár

Your email address will not be published.

× 4 = štyri