Ako oznámiť rodičom, svokrovcom a ostatným, že ste tehotná ?

Ako oznámiť rodičom, svokrovcom a ostatným, že ste tehotná ?
4 (80%) 2 votes

Plánované či neplánované tehotenstvo. Na veci nič nemení, že tehotenstvo je potrebné oznámiť rodičom ako aj celej rodine. Ako to spraviť a pokiaľ možno čo najoriginálnejšie? Prečítajte si nasledujúci článok a nechajte sa inšpirovať 🙂

Môje oznámenie očakávania dietatka

Najskôr Vám opíšem môj “ recept na oznámenie tehotnosti“ ktorý som použila pred rokom, keď som ja bola tehotná. S manželom sme sa snažili o bábätko, po ktorom sme veľmi obaja túžili. Po 2 mesiacoch snaženia sa nám to podarilo.


Až som tomu nechcela veriť. No moja mamina to vedela skôr ako ja. Spozorovala u mňa zmenené chute a precitlivenosť na niektoré pachy. No ja som tomu neprikladala žiaden význam, pretože som nechcela veriť, že sa nám bábätko podarilo, pretože keď som prvý mesiac videla, že na teste nie je žiadna čiarka, sklamalo ma to a bála som sa, pretože keď moja sestra čakala bábätko, skoro o neho prišla. Našťastie iba skoro.

Teraz už má chlapček 5 rokov a mi sme veľmi šťastný, že ho máme. Taktiež pred pár rokmi potratila moja maminka… Preto tie obavy, že ja asi tak ľahko nebudem tehotná…. Viete si predstaviť tú radosť, keď som si spravila test a ten vyšiel pozitívne?

Manžel bol práve na služobnej  ceste, no nechcela som to riešiť cez telefón. Predsa takáto veľká udalosť sa nerieši takto a chcela som vidieť jeho šťastnú tvár 🙂 Najprv tomu nechcel veriť, pretože bolo práve 1.apríla, no potom som mu ukázala test a videl že je to pravda. Bol veľmi šťastný a patrične sme spolu tehotenstvo pri romantickej večeri pri pizze oslávili.

No dlho sme sa nezdržali, pretože vône z reštaurácie mi vadili a tak sme si pekný večer spravili doma a začali sme sa rozprávať, aké to bude, keď sa nám bábätko narodí.

Samozrejme mojim rodičom sme to ihneď oznámili so slzami v očiach že sa stanú babkou a dedkom našeho dieťatka. Veľmi sa potešili.

No po pár týždňoch sme konečne nabrali odhodlania a povedali sme to aj svokrovcom. V podstate to skoro všetci už vedeli, len svokrovci nie. Nebudem vysvetľovať dôvody, ale hľadali sme nejaký originálny spôsob ako to oznámiť, že svokrovci budú prvý krát dedkom a babkou.

Prišli sme k nim na návštevu, pamätám si ako svokra práve vysmážala kuracie rezne…. Navečerali sme sa a už len horsa do oznámenia správy.

Na stôl som vytiahla bonboniéru. Svokra najskôr nechápala, myslela si, že som si pomýlila dátum, pretože o týždeň mala mať meniny. No mi sme nechceli pred všetkými na oslave hovoriť, prečo nechcem piť alkohol, či prečo toľko nepapám, pretože to ich vždy mrzelo, keď som niečo nedojedla a tým, že som bola tehotná, spočiatku som jedávala ešte menej. No a vysvetľujte to toľkým ľuďom na oslave…

Po bonboniére som vytiahla detské šampanské, že to si teraz môžme dať a keď im to ešte stále nedocvaklo, ukázala som im nové detské novorodenecké papučky 🙂 Potom už pochopili. Najskôr sme sa báli ako zareagujú, ale všetko dopadlo úplne v poriadku.

vtipné tricko pre tehotné

aj takéto vtipné tričká sú originálnym riešením, ako oznámiť, že ste tehotná

 

Ešte vlastne zostala moja najlepšia priateľka so snúbencom. Keďže boli dlho v Amerike,museli sme čakať kým sa vrátia späť na Slovensko a chceli sme im to oznámiť medzi ôsmimi očami 🙂

Pozvali sme ich do podniku, nepamätám si už presne do akého a celý v radostnom očakávaní sme si začali dávať dole bundy. A pod bundou som mala tričko s nápisom “ nechajte ma spinkať u mamičky 9 mesiacov „. Kamarátka to hneď pochopila, no jej snúbenec sa ma ešte spýtal, že odkiaľ mám také haluzné tričko, či aj jemu môžem také zohnať? 🙂 Všetci sme sa začali smiať a keď mi gratulovala kamarátka, jej snúbenec až potom pochopil. Zostal trocha červený ale teraz pri spomienkach sa všetci na správe o tehotnosti s chuti smejeme 🙂

 

Tu Vám prinášam ďalšie zaujímavé návody, ako oznámiť, že ste tehotná. Pokiaľ možno spravte to čím skôr, pretože aby sa to napríklad svokrovci nedozvedeli od susedov a podobne. Bolo by to pre nich troška sklamaním, prečo druhí o tom vedia a oni nie…

Takže tu sú spomínané nápady, ako oznámiť,

„že som tehotná“:

  • fotka z ultrazvuku
  • tehotenské tričká s rôznymi vtipnými nápismi, ktoré si dáte najmä v deň oznamu na seba
  • šálky s nápisom: som babka, som dedko….
  • perníkové srdiečko: babke a dedkovi
  • osuška: babka, dedko
  • detská knižka s odkazom: aby ste mali čo čítať vnúčatám
  • pre partnera: zabaliť do obálky  tehotenský test
  • alebo  vety tipu: už tu nie som sama, tlkot srdiečka je počuť dva krát, mám v sebe prisťahovalca na 9 mesiacov,
  • Pohľadnice s bocianom: týmto si Vás dovolujeme povýšit do nových životních rolí… alebo… bocian priletí v : októbri….

 

A pokiaľ už dieťa máte, vhodný spôsob ako povedať ostatním, že opäť čakáte dieťa, dajte svojmu prvorodenému dieťatku vyrobiť tričko s nápisom budem dobrá sestra alebo budem dobrý brat….

 

Tak toto bol môj príbeh, ako som oznámila, že som tehotná, aké máte nápady Vy, prípadne ako ste oznamovali svoje tehotenstvo Vy? teším sa na Vaše komentáre a prajem Vám krásne tehotenstvo.

 

Zuzka z Topolčian

Poslať komentár

Your email address will not be published.

3 + jeden =