Ako mať krásne vlasy aj v lete

Hodnotenie článku

O vlasy sa treba starať aj zvonka aj z vnútornej strany. To je stará, známa ale pravdivá veta. O vlasy by sme sa mali starať stále, počas celého roka, počas zimného obdobia, ale najmä v lete. Veď po zimnom období si naše vlasy nemajú ani čas vydýchnuť a už je to leto, kedy sú naše vlasy vystavené suchému počasiu. Horúčavy dávajú poriadne zabrať nie len nám ale i našim vlasom a pokožke. Začnite sa k vašim vlasom správať tak, ako si to zaslúžia. Ako mať krásne, zdravé a lesklé vlasy aj v lete si môžete prečítať v nasledujúcom článku.

Vlasy sú korunou krásy každého človeka. Pýšiť sa krásnymi vlasmi, ktoré sú zdravé na pohľad nemôže len tak hocikto.

Časté umývanie vlasov

Nepríjemný pocit mastných vlasov nás často dokáže poriadne vytočiť, necítime sa vo svojej koži a tak si ideme vlasy zmyť aj za predpokladu, že sme si ich umývali aj včera, čím vlastne narúšame štruktúru vlasovej pokožky, vlasy sa stávajú suchšími a lámu sa. Taktiež sa nám môžu vplyvom častého umývania vlasov tvoriť lupiny a pokožka sa nám mastí čoraz viac a viac, pretože naša koža sa snaží vyprodukovať čoraz viac mazu, lebo týmto častým zmývaním narúšame jeho štruktúru.

Asi si poviete, že sa mi to ľahko píše, no mali by ste si vlasy zmývať aspoň každý druhý deň. Kým si vy aj vaše vlasy zvyknú na tento nový postup, možno to chvíľku potrvá, ale verte, aj takýto malý posun v umývaní vlasov dokáže zázraky. I ja som mala kedysi takýto problém a nezostávalo mi nič iné, iba si vlasy umývať denno denne. Dostávali poriadne zabrať… Voda, šampón, trenie vlasov pri sušení uterákom a potom nečudo, že vlasy vypadajú slabé a lámu sa.

umyvanie vlasov


 

Výber správnej vlasovej kozmetiky

Žiaľ, málokto z nás vie, že vlasová pokožka je rovnaká ako pokožka kdekoľvek inde na tele a preto by sme sa mali aj o ňu patrične starať, ak chcete, aby vaše vlasy boli krásne a zdravé na pohľad. A cez leto si zaslúžia viac pozornosti ako inokedy.

Ak máte problém s vlasmi, ktoré sa vám rýchlo mastia, je na čase vybrať si ten správny šampón. Na mastiace vlasy sa odporúča používať ľahší šampón a ak máte problémy s lupinami, doprajte si peeling a vyživujúcu masku.

V lete by ste nemali zabúdať na ochranný vlasový sprej, ktorý pomôže chrániť vlasy pred poškodením UV žiarením a voľnými radikálmi, ktorý ich obnovuje zvnútra a bez zaťaženia.

 

Masáž hlavy

Masáž vlasovej pokožky je ďalšou účinnou pomôckou, aby vaše vlasy boli krásne aj v lete. Nezabúdajte, že masáž hlavy nemá iba relaxačný účinok. Masážou hlavy môžete pozitívne ovplyvniť rast vlasov, ako aj správne prekrvenie pokožky.

Masáž hlavy počas umývania:

Kvôli masáži vlasov nemusíte hneď behať za odborníkom. Môžete si ju urobiť aj sama. Postačí, ak pri sprchovaní si brušká prstov položíte nad čelo a robíte pomalé krúživé pohyby. Takto sa postupne presúvate po celej hlave až ku temenu.

Masáž pre posilnenie korienkov a zamedzenie vypadávania vlasov:

Položte si brušká prstov tesne nad čelo. Začnite robiť pevné a pomalé krúživé pohyby. Prejdite každý kúsok pokožky a keď prídete ku temenu, vráťte sa späť.

Masáž hlavy pre krajší vzhľad vlasov:

Ak si budete túto masáž robievať častejšie, vďaka prekrveniu vlasovej pokožky podporíte lepší rast vlasov, ich lesk a pružnosť. Položte si brušká prstov oboch rúk do vlasov. Začnite nimi rýchlejšie rotovať na jednom mieste a zotrvajte v takomto pohybe približne 3 minúty. Po 3 minútach prejdite na iné miesto, až pokým si nevymasírujte celú hlavu. Ku koncu položte dlane pri čele a pomaly takto prejdite po celej hlave, aby sa pokožka upokojila.

 

Nanášanie kondicionéru

Na kondicionér by sa nemalo zabúdať najmä v lete, kedy sú vlasy náchylnejšie na lámanie a sú suchšie. Veľa žien robí tú chybu, že si vlasy zmyje šampónom, opláchne a ešte na kvapkajúce vlasy si dá kondicionér. Žiaľ je to chyba, pretože kondicionér by sme mali nanášať na mokré vlasy, ktoré predtým presušíme uterákom. Ak vlasy pred jeho aplikáciou neutrieme, zostanú plné vody a kondicionér po nich stečie dolu a kondicionér tak nemá skoro žiaden účinok. Taktiež po nanesení kondicionéru ho nezabudnite poriadne zmyť.

Pomôžu aj nožničky

Pestujeme si dlhé vlasy už niekoľko mesiacov, no zrazu vidíme že sa vlasy lámu a nepomáhajú už ani drahé kozmetické prípravky…Možno to poznáte. Jediné čo vám pomôže sú nožničky, i keď si to nerady pripúšťame. Veď kto by chcel mať kratšie vlasy, keď tak dlho sa snažil o dlhú hrivu? No žiaľ ak už máte poškodené končeky, pomôže, ak si ich dáte zastrihnúť. Najlepšie bude, ak zájdete za odborníkom, ktorý Vám skráti potrebnú dĺžku. Ak si chcete predsa len vlasy zastrihnúť sama doma, dbajte na to, aby nožničky boli ostré. V prípade, že budú troška tupšie, zbytočne si ešte viac vlasy polámete a strihanie nebude mať vôbec žiaden účinok.

zdrave a krasne vlasy ako mat v lete

Pozor na úpravy vlasov

Pre krásne vlasy je najlepšie, ak ich máte voľné rozpustené. No nie vždy je to možné, najmä v lete, kedy sú horúčavy a mi sa snažíme o rôzne úpravy. Samozrejme samotné vypnutie vlasov nie je vôbec na škodu, no pokiaľ si vlasy silno uťahujete gumičkou, zbytočne ich trápite a ničíte. Úpravy vlasov mám na mysli nielen  ak vlasy silno uťahujeme, ale aj keď si vlasy často fénujeme či žehlíme.

Výživa zvnútra

Už v úvode som spomínala, že o vlasy je potrebné starať sa aj z vonkajšej ale aj z vnútornej strany. Vnútornú stranu mám na mysli výživu zvnútra, ktorá dosť ovlyvňuje naše vlasy. Najmä v lete by sme nemali zabúdať na dostatok ovocia a čerstvej zeleniny. Veď v záhradkách či na rôznych burzách nájdete veľa lákavých pochúťok za minimálne ceny. Pomôžete tak svojim vlasom ako aj celkovému zdraviu. V tomto článku si môžete prečítať viac o výžive vlasov: ZDRAVÉ VLASY = VÝŽIVA ZVNÚTRA

Všetko o Bazalke ! účinky,pestovanie,recepty

Citáty o láske…

Poslať komentár

Your email address will not be published.

3 × štyri =