Ako fungujú samozavlažovacie truhlíky a kvetináče ?

Ako fungujú samozavlažovacie truhlíky a kvetináče ?
4.25 (85%) 4 votes

Zrejme ste v obchode zahliadli alebo sa chystáte kúpiť jeden zo samozavlažovacích truhlíkov – kvetináčov. Nasledujúce informácie o tom ako samozavlažovanie funguje a aké výhody prináša nájdete v tomto článku.

Ak patríte medzi tých ktorí majú radi flóru no zabudli poliať vaše zelené ratolesti ktoré následne uschli čítajte pozorne daľšie riadky dozviete sa ktoré truhlíky majú samo-zavlažovanie najlepšie vyriešené.

 

Ako fungujú samozavlažovacie truhliky a kvetináče ?

Samotný názov je trochu zavádzajúci, aj keď nádoba síce zavlažuje počas istého obdobia sama , vodu do seba sama nenaleje (možno niekedy v budúcnosti). Stačí do nich dolievať vodu raz týždenne , plavákový ukazovateľ ukáže kedy je ten správny čas na doliatie vody do spodného zásobníku

Existuje viacero možnosti samozavlažovania , no najčastejšie sa stretnete truhlíkmi ktoré majú dvojité dno. Spodná časť  dna slúži ako zásobáreň vody cca 1-3l zaleží od rozmerov.

Vrchná časť nádoby je určená pre substrát v ktorom rastú rastlinky. Doprava vody do horných častí substrátu zeminy zaisťujú pásky tkaniny ich počet zaleží od rozmerov typu truhlíku či kvetináču najčastejšie sú to 3 pásky.

V prípade, že samozavlažovacie nádoby nemajú knôty  ale má vzlínacie „šachty“, natlačíme do týchto šácht substrát a potom už pokračujeme, ako so štandartným truhlíkom alebo kvetináčom.

Vedeli ste že : V „obyčajnom“ 50-60cm dlhom truhlíku bez samozavlažovania spotrebujú rastliny v horúcich letných dňoch až päť litrov vody. Pri jednej zálievke im však dodáte len niečo cez liter. Niekedy teda musíte zalievať aj štyrikrát denne.

Príklad samozavlažovacieho truhlíku Mareta

Truhlíky radu Mareta sme uviedli ako príklad pretože sa stali najkupovanejšími samozavlažovacími truhlíkmi. Užívatelia si ich veľmi obľúbili lebo za dobrú cenu  dostanú štýlový dizaj , dobre vyriešené zavlažovanie a podarenú konštrukciu.

mareta samozavlažovaci truhlik

  1.  Hladinomer , pre meranie množstva vody  -plavák ukazuje hodnotu od min po max, podľa toho, koľko vody v nádržke aktuálne je.
  2. Zalievacia šachta pre pohodlné dopĺňanie vody do vodného rezervoáru.
  3. Knot pre samozavlažovanie substrátu
  4. Rezervoár resp zásobník s vodou
  5. Cirkulácia vzduchu ,šipky ukazujú smer cirkulácie vzduchu.
  6. Držiaky pre truhlík vhodné na balkónové zavesenie
  7. Spona pre lepšiu manipuláciu s truhlíkom

Chcem samozavlažovacie truhlíky Mareta

Na výber je veľa farieb,určite si vyberiete truhlík či kvetináč ktorý bude ladiť vašemu pohľadu:


 

farebne prevedenie samozavlažovacích truhlíkov

 

Výhody samozavlažovacích truhlíkov

Kvetinám sa veľmi dobre darí vďaka tomu, že vlahu dostávajú v presne takom množstve, v akom potrebujú. Nie sú preliate, ani nedolité. Možno vás bude zaujímať ako vypestovať krásne muškáty

Nenáročné na obsluhu samozavlažovacie truhlíky znižujú vaše náklady na čas a starostlivosť . Navyše u prémiových modelov ako je napríklad rad Mareta môžete sledovať množstvo vody v nádržke.

V týchto nádobách môžeme pestovať široké spektrum rastlín ako izbové a balkónové rastliny, letničky, trvalky, dreviny a ihličnany menšieho vzrastu, drobné ovocie, zeleninu …

Dokážu tiež regulovať množstvo vody do substrátu a umožňujú koreňom dýchať tým starajú sa o rastlinu v podstate za vás.

Vďaka moderným materiálom odolávajú slnku i mrazu a sú ľahké, takže sa ľahko prenášajú, udržiavajú aj skladujú.

 

Pekné farebné prevedenie pre modernú domácnosť. Napríklad len  sytém MARETA,  ponúka 49 farebných kombinácií.

Štýlové samozavlažovcie truhlíky za skvelé ceny

Pozrieť truhlíky v záhradkarskych potrebách  mareta

Ceny od 3.99€

Pre ešte lepšiu cenu -5% pri nákupe použite zľavový kupón:

AF5

4home recenzie

 

 

 

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Aký je samozavlažovací truhlík Doppio - zabavicka.sk

Poslať komentár

Your email address will not be published.

3 × osem =