Aby vlasy rýchlo rástli, boli zdravé a krásne

Hodnotenie článku

Každá z nás túži mať krásne lesklé vlasy a najmä aby čím skôr vlasy rástli. Niektoré to šťastie majú, iné hľadajú rôzne kozmetické prípravky či babské rady, aby vlasy mali tú správnu dĺžku, ktorú si prajeme. Klip vlasy nie sú dlhodobým riešením, skôr sú vhodné pre rôzne príležitosti ako sú napríklad svadby, oslavy a podobne. V nasledujúcom článku si môžete prečítať pár rád, aby vlasy naozaj rýchlo rástli.

Čo už asi každá z nás vie, je že pre krásne a zdravé vlasy by sme sa mali vyvarovať farbenia, fénovania a žehlenia vlasov. To je prvoradý krok. Nanešťastie aj keď mi žienky vieme, že nie je vhodné si vlasy farbiť, no niekedy sa tomu nedá odolať, najmä keď nám na vlasoch vykúkajú ustarostené šedivé vlásky a preto si vlasy farbíme, čo bohužiaľ má veľký vplyv na  kvalitu a rast vlasov.

Žehlenie vlasov – ak sme doma, tak vlásky si nepotrebujeme žehliť, no ak často chodíte na disco či do nejakého podniku, chceme vyzerať čo najlepšie a nie prísť strapaté akokeby sme práve vstali z postele 🙂 A tak schytíme žehličku na vlasy v nádeji, že bude naša hriva krajšie vyzerať. no v skutočnosti ako to už aj tak každý vie, po pár žehleniach vlasy zostanú viac a viac suchšie a ich celková regenerácia bude oveľa náročnejšia.zehlenie vlasov ako mat krasne vlasy

Fénovanie vlasov je opäť nepríjemným a nesprávnym bodom pre naše vlasy. Samozrejme na fénovaní by nebolo nič zlé, keby si nefénujete vlasy príliš často. No niektoré ženy si fénujú vlasy takmer po každom zmývaní, preto je dobré odolať pokušeniu, ak chcete mať naozaj zdravé a lesklé vlasy.

fenovanie aby vlasy zdravo rastli

Lakovanie vlasov alebo zaťažovanie rôznymi nevhodnými kozmetickými prípravkami. Tak na to radšej zabudnite, ak chcete aby vaše vlasy rýchlo rástli. Zbytočne si ničíte svoje vlasy a zamedzujete ich správny rast.

Príprava prírodného laku na vlasy. Ak predsa len vaše vlasy potrebujú úpravu v podobe laku, pripravte si zázračný lak na vlasy aj u vás doma, ktorý vás vyjde na pár centov. 2 citróny si nakrájajte na plátky a spolu s dvomi šálkami vody varte až dovtedy, kým sa polovica vody neodparí. Takýto odvar necháte vychladnúť na izbovú teplotu a nalejete do rozprašovača. A prírodný lak je na svete. Vlasy potom budú nielen krásne voňať, ale dodá im lesk, vitalitu, rýchlejšie porastú a navyše nebudete mať ulietané vlasy.

Na internete som našla pár receptov pre krajšie vlasy.  Ide o recepty v podobe masiek, ktoré si dokážete vyrobiť aj samy a finančne vás veľa nevyjdu.


1. maska je vhodná pre rast a zosvetlenie vlasov. Čo budeme potrebovať: šťavu z jedného citróna, ktorú si vymiešame s 300-500 ml vody. Maska sa nanáša po umytí vlasov od korienkov po celej dĺžke vlasov. Je potrebné ju nechaj pôsobiť 10-15 min a potom opláchnuť.

2.maska pre lesk, vitalitu a krajší vzhľad vlasov. Kto z nás by nepoznal klasiku – vajíčkovú masku na vlasy. Tú som si zvykla aj ja robievať, len mi prekážal ten zápach z vajíčka. Keď som začínala s touto maskou, nepoužila som žiadny olej, iba vajíčko a ešte len vtedy nastal problém, pretože masku som si nechala pôsobiť dlho a vlasy mi neuveriteľne zatvrdli a ledva som si ich umyla 🙂 Ale vlasy som mala naozaj krajšie a zdravšie na pohľad. Správne ingrediencie pre túto masku a postup mali byť nasledovné: V miske si vymiešame 1 vajíčko s 1 lyžicou medu+1 lyžicu olivového oleja. Všetko poriadne premiešajte a naneste ku korienkom vlasov. Nechajte pôsobiť približne 20 minút. Potom si masku dôkladne vypláchneme a vlasy už potom klasicky umyjeme šampónom. Stretávam veľa žien, ktoré preferujú taktiež túto masku na vlasy. Je vhodná najmä pre ženy, ktoré majú vlasy suché, bez lesku a vitality.

3.maska je vhodná pre ženy, ktoré majú vlasy mastné, chcú dodať vlasom lesk. Taktiež táto maska je vhodná, aby vlásky rýchlejšie rástli.Budeme potrebovať: šťavu z jedného citróna a jedno vajíčko. Obe tieto ingrediencie vymiešame a nanášame od korienkov vlasov. Necháme pôsobiť približne 20 minút a potom vlasy umyjeme šampónom a opláchneme.

4.maska na stimuláciu vlasovej pokožky hlavy a pre rýchlejší rast si zmiešajte jednu lyžičku vodky, 5 kvapiek levanduľového oleja a 3 kvapky oleja rozmarínu a jednu polievkovú lyžicu destilovanej vody. Všetko spolu premiešajte a prstami jemne nanášajte do vlasovej pokožky  a masírujte. Maska je dobrá na ničenie baktérií, pomáha odstraňovať nečistoty a otvára vlasové folikuly, aby mohli nové vlasy rýchlejšie rásť.

5. maska proti zmierneniu vypadávaniu vlasov – ide skôr o masáž vlasovej pokožky ako masku. Táto kúra spočíva v tom, že si vytlačíte šťavu z citróna a jemne si pomocou tejto šťavy budete masírovať pokožku vlasov. Kľudne si robte túto kúru cez noc, aby čo najdlhšie vám citrónová voda na vláskoch zaberala.

6.maska na suché vlasy bez lesku Dužinu z jedného avokáda roztlačíme na kašu a postupne do nej po kvapkách prilievame olivový olej (celkom 2 lyžice). Zmes natrieme na vlasy a necháme pôsobiť 20 minút. Potom vlasy dôkladne opláchneme. Vlasy získajú vlhkosť a lesk.

co robit aby vlasy rychlo rastli, zdrave vlasy

Masáž pre krásne a rýchlo rastúce vlasy.

Ako bolo už pred chvíľou spomenuté, masáž hlavy pomocou citróna výrazne prospieva našim vlasom. Na masáž prospieva aj citrón, no postačí aj masáž vlasov pár minút denne, pretože masáž vlasovej pokožky podporí krvný obeh a stimuluje rast vlasov. Denne ju robte 3-5-minút kefou pri česaní, alebo ju môžete masírovať dlaňami a špičkami prstov krúživými pohybmi.

Jedálniček pre krásne a zdravé vlasy.

ZDRAVÉ VLASY = VÝŽIVA ZVNÚTRA

Okrem masiek je stále dookola omieľaná zdravá výživa – zdravý jedálniček, ktorý je dôležitý nielen pre rýchly rast, ale aj vitalitu vlasov, nechtov, vlasovej pokožky a pokožky všeobecne. Ak chcete mať vlasy naozaj zdravé a krásne, potom je potrebné prijímať tieto vitamíny:

Vitamin A – dôležitý pre hydratáciu pokožky, pomáha udržovať vlasy a vlasovú pokožku hydratovanú a pomáha regulovať produkciu kyseliny retinovej. Kyselina retinová je základnou kyselinou, potrebnou u vlasových folikulov
Vitamín B3 – pre rast vlasov je veľmi dôležitý, pretože zlepšuje cirkuláciu v celom tele, vrátane pokožky hlavy, čo vedie k regenerácii novo rastúcich vlasov.
Vitamín B12 – stimuluje tvorbu červených krviniek, ktoré pomáhajú vlasovým folikulov získať viac kyslíka.Podľa niektorých zistení, vitamín B12 pomáha zastaviť predčasné šedivenie vlasov.
Vitamín C – posilňuje naše vlasy, preto by sme nemali zabúdať na prijímanie tohto vitamínu v zdravom jedálničku. Navyše vitamín C pomáha  zabrániť poškodeniu, štiepeniu a vypadávaniu vlasov a stimuluje rast nových tkanív a nových vlasov.
Vitamín E – stimuluje krvný obeh, udržuje zdravý imunitný systém. Imunita je dôležitá nielen preto, aby sme boli zdravý, ale aj preto, že aj naše vlasy budú zdravšie vďaka vitamínu E, ktorý pomáha udržiavať vlhkosť vo vlasoch a vlasovej pokožke.
Biotín –  zvyšuje produkciu červených krviniek, stimuluje hladinu inzulínu, ktorý pomáha dodávať glukózu do vlasových folikulov, pomáha stimulovať keratinocyty. Keratinocyty sú bunky, ktoré sú zodpovedné za zvýšenie sily a zdravie vlasov.

Železo a zinok – sú taktiež v našom jedálničku veľmi dôležité, ak chceme mať vlasy naozaj zdravé, pretože železo pomáha zlepšiť krvný obeh v pokožke hlavy, ktorá zlepšuje prenos kyslíka do vlasových folikulov a umožňuje, aby telo ľahšie využívalo bielkoviny, ktoré pomáhajú rastu vlasov.jedalnicek pre zdrave a krasne vlasy

Vlasy a vlasovú pokožku nezabúdajte vyživovať aj zvnútra. Je potrebné prijímať dostatok ovocia a zeleniny, celozrnných výrobkov. Čomu by ste sa mali vyhýbať sú určite sladkosti, rafinovanému cukru, vyprážaným a tučným jedlám, fast-foodu a podobne. Zdravá strava a vitamíny spravia zýzraky nielen s vašimi vlasmi, ale aj celkovo so zdravotným stavom.

AKO MAŤ KRÁSNE VLASY AJ VĎAKA VÝŽIVE

 

Voda, voda a ešte raz voda.

Stále dookola omieľaná ale pritom tak dôležitá, no málokto jej venuje pozornosť. Väčšinou siahame po sladených malinovkách, sirupovej vode, energetických nápojoch a podobne, pretože voda až tak každému nechutí. Radšej si vyberieme sladký nezdravý nápoj ako zázračne liečivú vodu. Áno, voda naozaj robí zázraky. A keďže sa teraz bavíme o vlasoch, tak spomeniem, aké má voda účinky na naše vlasy a prečo by sme sa jej nemali vyhýbať.

Vlasy rastú približne 1 – 2 cm mesačne. Za deň to je 0,3 – 0,6 mm. Vlasy ako je vidno aj na pohľad, nerastú rovnomerne. Niektoré vlasy máme kratšie a niektoré dlhšie. Za jeden deň vypadne priemerne zdravému človeku okolo 40 – 100 vlasov. Voda vlasy dostatočne hydratuje, zachováva ich lesklé, plné sily a vitality. No nezabúdajte, že z jedného pohára vody denne vám vlasy rýchlo neporastú a ani nebudú zdravšie. Treba vypiť denne aspoň 1 až dva litre vody. Viem, zdá sa to dosť,ale keď budete piť približne každú hodinu jeden pohár vody, ste na správnej ceste. Nezabúdajte na to, že ak celý deň nič nepijete a potom si dáte naraz 1 liter vody, zbytočne si zaťažujete žalúdok a nemá to ani žiaden zmysel, pretože voda nestihne vaše telo prečistiť, iba rýchlo prebehne cez orgány a nestihnú sa vyplaviť všetky nečistoty a nezískate ani žiadne živiny. Vodu rýchlo vycikáte a to nemá žiaden zmysel.

Voda s citrónom je skvelým prínosom pre vaše zdravie aj pre vlasy. Samotný citrón obsahuje veľké množstvo kyseliny citrónovej, potom vápnik , horčík , fosfor, vitamín C , bioflavonoidy , pektín, bielkoviny, sacharidy , a limonén – ten slúži ako prevencia pre zdravie a podporuje imunitu. Ak vám samotná voda príliš nechutí, vytlačte si do nej citrón, čím získate výborný osviežujúci a zdravý nápoj pre vaše vlasy, nechty, pokožku a celkové zdravie.

Citrónová šťava sa nanáša na pokožku hlavy pri problémoch s  lupinami , vypadávanie vlasov a ďalšie problémy spojené s vlasmi. Pre lesk vlasov si stačí vytlačiť pár kvapiek citrónovej šťavy priamo na vlasy. Viac info o citróne si môžete prečítať tu: VYUŽITE CITRÓN !

 Čo sa neodporúča piť pre krásne, rýchlo rastúce a zdravé vlasy

 Predovšetkým sa neodporúča piť minerálky a sladené nápoje. Ak pijete mimerálku dlhodobo, tie zbytočne sťažujú funkciu obličiek a cukor potom oslabuje prekyslením organizmu celé telo. Rôzne nápoje, ktoré sa dajú bežne kúpiť v obchode obsahujú veľa chemických látok, ktoré telu a tiež našim vlasom určite neprospejú.

 

Toto bolo aspoň pár tipov pe krásne, zdravé a rýchlo rastúce vlasy. Nezabúdajte na to, že ak máte vlasy oslabené, bez lesku, tak môže ísť aj o genetiku ale tá sa dá poraziť alebo zmierniť, pokiaľ sa vy budete zdravo stravovať a budete robiť všetko preto, aby vaše vlásky vypadali naozaj skvelo. Veď keby šlo iba o genetiku, matka so suchými vlasmi by porodila dcéru so suchými vlasmi a tá by tiež mala dcéru zo suchými vlasmi a tak by to šlo z generácie na generáciu. A potom odkiaľ sa vzali tie ženy, ktoré majú vlasy lesklé a plné síl?

Poslať komentár

Your email address will not be published.

× 4 = štyri