6 návykov uspešných osobností o čom to je?

Hodnotenie článku

Prednedávnom som čítal knihu 6 návykov úspešných osobností od spisovateľa Tomáša Blaža. Kniha ma natoľko zaujala, že rád by som sa s Vami podelil o jej obsah. Knihu som dostal ako darček a keďže začínam s podnikaním, kniha mi padla ako uliata 🙂

Kniha 6 návykov úspešných osobností je určená pre všetkých ľudí, ktorý chcú dosiahnuť úspech, žiť šťastný život a stať na vlastných nohách.

Na začiatku ma zaujalo pekné poďakovanie kde ďakujem všetkým ľuďom, ktorý ho v jeho živote podporovali a čo ma zaujalo, pán Blažo, autor knihy, veľmi pekne napísal: Vďaka patrí ľuďom, ktorých som pozoroval a s ktorými som sa rozprával o úspechu.

Autor hneď v úvode spomína, čo všetko sa dá nájsť v tejto knihe a preto som sa ju rozhodol čítať. Ako on sám spomína, Kniha 6 návykov úspešných osobností nie je ani takou klasickou knihou ale aj knihou pracovnou, v ktorej nájdete rôzne úlohy a cvičenia na zamyslenie, v prípade, že chcete byť úspešný.

Cieľavedomosť, ktorú opisuje autor v Knihe 6 návykov úspešných osobností je dôležitým krokom k Vášmu úspechu. V každej kapitole autor píše citáty a mňa zaujal najviac tento:

„Ľudia, ktorí majú ciele, dosiahnu úspech, pretože vedia, kam idú… Je to také jednoduché. „( Earl Nightingale )

Ak neviete, aký cieľ v živote chcete dosiahnuť, tak neviete ani za čím máte ísť. Autor sa snaží vyzdvihnúť ľudí, aby si stanovili ciele a postupne si ich plnili, pretože nič nie je také ťažké ako sa zdá. Treba sa len správne rozhodovať.

 

kniha sest navykov uspesnych osobnosti

Schopnosť plánovania je taktiež veľmi dôležitá pre život úspešných ľudí. Každý, kto plánuje, približuje sa k cieľom a k ich plneniu. K dobrému plánovaniu je najmä potrebný diár a pero, kde si všetky úlohy zaznačíte, čo všetko je potrebné pre daný cieľ urobiť a tak sa pomaly dostanete  k splneniu Vašeho cieľa.

„Ak chcete niečo urobiť naozaj dobre, musíte si to naplánovať a dobre sa na to pripraviť. “ ( Sir Richard Branson )

Ak chcete byť v živote úspešný, komunikujte. Komunikácia je potrebná pre úspešný život, tak ako aj autor spomína v knihe: 6 návykov úspešných osobností. Ak ľudia nevedia po čom túžite, ťažko vám môžu pomôcť. Napríklad ak máte priateľa, ktorý je významný človek a vy mu nespomeniete, že napríklad máte záujem o človeka, ktorý je jeho blízkym priateľom aby vám pomohol rozbehnúť váš biznis, potom úspech často upadá. Buďte komunikatívny a aktívny v tom, čo v živote chcete.

Nechcem tu popisovať celú knižku, ide mi o to vyzdvihnúť troška jej obsah a tým odporučiť knihu ostatným a taktiež vyzdvihnúť ľudí, aby neváhali a siahli po tejto skvelej pracovnej knihe.


A tu si môžete priamo knižku objednať: http://zarucene.sk/produkt/6-navykov-uspesnych-osobnosti-kniha/

Ešte spomeniem čo sa dá nájsť v Knihe 6 návykov úspešných osobností:
Ako poraziť lenivosť a stať sa aktívnym
Ako si plánovať čas efektívne
Prečo je postoj dôležitý a ako ho správne zaujať
Ako rozviť a úspešne využiť svoj talent
Ako zlé zvyky nahradiť dobrými
Ako si určiť cieľ a ďalej s ním pracovať
Aké vzdelanie je dôležité pre úspech

Takže priatelia horsa do čítania. Je to skvelý začiatok pre štart vášho nového budúceho úspešného života.

čitateľ Robo

Poslať komentár

Your email address will not be published.

− jeden = 7