50 príbehov úspešných ľudí ktorý na prvý krát zlyhali

50 príbehov úspešných ľudí ktorý na prvý krát zlyhali
5 (100%) 1 vote

Článok rozpráva príbehy 50tich veľmi úspešných ľudí, ktorí neuspeli na prvý krát.“ Títo ľudia pochádzajú zo všetkých oblastí života no jednu charakteristerovú vlastnosť mali spoločnú – viera a ochota pracovať na maximum a skúsiť to znovu…

 

50  Úspešných ľudí ktorý na prvý krát zlyhali

Uchutnali si pachuť ne uspeschu a zlyhania ,možno viac krát než ktokoľvek z nás. Stretli sa s početnými prekážkami, ktoré ich donútili pracovať tvrdšie a ukázať väčšie odhodlanie ako ostatný.Ak máte pocit že ste zlyhali, či už v škole alebo v kariére, prečítajte si príbehy päťdesiatich slávnych ľudí ktoré vám pripomenú, že niekedy neúspech je len prvým krokom k úspechu.

Majstri Biznisu

Títo podnikatelia a spoločnosti, ktoré založili sú dnes známe po celom svete, ale ako nasledujúce príbehy ukazujú, ich začiatky neboli vždy hladké.

1. Henry Ford: Kým Ford je dnes známy pre jeho inovatívne montážne linky a americké automobily, nemal úspech na prvý krát. V skutočnosti, v podnikaní zlyhal celkom päť krát, než založil úspešný Ford Motor Company.

 

2. R. H. Macy: V amerike je známy ako vlastník reťazca obchodných domov ale Macy to nemal ľahké.Macy naštartoval sedem podnikateľských plánom ktoré mu nevyšli. Potom konečne prerazil so svojím obchodom v New Yorku.

 

3. F. W. Woolworth: Pre väčšinu slovákov toto meno je neznáme no v Amerike je to pojem.Woolworth bol jeden z najväčších obchodných reťazcov no však pred naštartovaním vlastného biznisu mladý Woolworth pracoval v sklade a nebolo mu dovolené obsluhovať zákazníkov, pretože si jeho šéf myslel že nemá pre nich cit.

4. Soichiro Honda:  Rozbehol miliardový biznis, ktorý začal s radom  nezdarom no nakoniec sa všetko obrátilo na šťastie. Honda bol odmietnutý v Toyota Motor Corporation uchádzal sa o prácu ako inžinier, nakoniec ho z Toyoty prepustil pre nedostatok nápadov a tak bol bez práce dlhšiu dobu. Začal doma robiť vlastné skútre , nakoniec založil vlastnú firmu.Prečítajte si celý životopis Soichira Hondu

5. Akio Morita: Možno ste nikdy nepočuli o mužovi menom Akio Morita, ale ste nepochybne ste počuli o jeho spoločnosti, Sony. Prvý produkt tejto spoločnosti bol varič ryže, no nebol to  varič ryže ale bohužiaľ vypalovák ryže, predalo sa ho menej ako 100 kusov. Tento prvý neúspech nezastavil Moritu a jeho partnerov, aby vytvorili multi-miliárdovú spoločnosť.

6. Bill Gates: Predtým než založil úspešnú multimiliardovú spoločnosť Microsoft  bol vykopnutý z Harvardu , zlyhala mu prvá spoločnosť s Paulom Allenom nazvaná Traf-O-Data. Tentokrát jeho nápad nefungoval no neskoršie odpálil spoločnosť Mikrosoft na vrchol.

7. Harland David Sanders: Snáď lepšie známy ako Colonel Sanders z Kentucky Fried Chicken.Na začiatku to mal Sanders veľmi ťažké bol odmietnutý 1009 krát väčšina ľudí by to vzdala, Colonel Sanders však neprestal a našiel reštauráciu ktorá bola ochotná akceptovať jeho recept s podmienkami.

COLONEL SANDERS

8. Walt Disney: Dnes  sa Disney hrabe v miliardách za predaj tovaru, filmov a so zábavných parkov po celom svete, ale Walt Disney mal trochu drsný štart. Bol prepustený editor novín, pretože mu vraj „chýbala predstavivosť a nemal žiadne dobré nápady.“ Po tom, Disney rozbehol počet podnikov, ktoré netrvali príliš dlho a skončili v bankrote. S každého zobral to najlepšie a nakoniec našiel recept na úspech, ktorý fungoval.

 

Vedci a myslitelia

Títo ľudia sú často považovaný za jednich z najväčších mysliteľov nášho storočia, ale i oni často museli čeliť veľkým prekážkam,  výsmechu svojich rovesníkov a nepriateľskému postoju spoločnosti.

9. Albert Einstein: Väčšina z nás bere Einsteinove meno ako synonymum s genialitou, no kto by to povedal že to bude práve meno  muža ktorý neprehovoril dokým mu neboli štyri roky a na škole sa nemohol naučiť čítať, čo malo za následok že jeho učiteľia a rodičia,si mysleli že je mentálne postihnutý, pomalý a anti-sociálny. Nakoniec,bol vylúčený zo školy a tiež nebol prijatý  do Vysokej školy polytechnickej v Zürichu. Dalo by sa o ňom popísať veľa no väčšina ľudí bude súhlasiť že sa uchytil na celkom dobre, vyhral Nobelovu cenu a zmenil tvár modernej fyziky.

 

albert-einstein-uspešné osobnosti

 

 

10. Charles Darwin: V jeho ranných rokoch vzdal na svoju lekársku kariéru a bol často karhaný jeho otcom pre lenivosť a prílišnú zasnenosť. Darwin sám písal, „že bol považovaný za všetkými svojimi učiteľmi, majstrami a jeho otcom za veľmi obyčajného chlapca, skôr pod bežným štandardom intelektu.“Darwin dnes je dobre známy pre svoje vedecké štúdie a teórie.

11. Robert Goddard:  Goddard je dnes cenený pre svoj výskum a experimentovanie s kvapalnými palivom do rakiet , ale počas jeho života boli jeho nápady často zamietnuté a zosmiešňované jeho vedeckých rovesníkmi, ktorí si mysleli, že sú poburujúce a nemožné. Dnes rakety a kozmické lety sa nezdajú pritiahnuté za vlasy, je to zásluhou veľkej časti  práce tohto vedca, ktorý pracoval navzdory posmeškám.

12. Isaac Newton: Newton bol nepochybne génius, no keď to prišlo k matematike, mal spočiatku nedostatky. Nikdy sa necítil  dobre v škole, a keď dal na starosť rodinnú farmu, nezvládol to, nakoniec strýko sa nahneval a poslal ho do Cambridge, kde Isaac nakoniec rozkvitol do učenca ktorého poznáme dnes.

13. Socrates :je považovaný za jeden z najväčších filozofov klasického obdobia. Pretože jeho nové myšlienky neboli prijaté a obvinili ho z poburovania a kazenia morálky nakoniec bol odsúdený na smrť. Socrates  sa nenechal zastaviť a držal sa svojej myšlienky, učil až dokým sa nemusel otráviť .Tu je Socratov životopis.

14. Robert Sternberg:Toto veľké meno v oblasti psychológie dostal C za jeho prvú prácu na vysokej škole. Spočiatku s nebol príliš dobrý študent. Keď dobre neobstál v IQ teste, učitelia boli presvedčení o tom, že je hlúpy. A tak im dal to, čo  očakávali no však ako štvrták však dostal učiteľku, ktorá chcela, aby  bol dobrý študent. A tak sa ním stal, pretože  ju chcel urobiť šťastnou. Absolvoval Stanford s výnimočným vyznamenaním v psychológii, Summa Cum Laude, a Phi Beta Kappa a nakoniec sa stal prezidentom Americkej psychologickej asociácie.

 

Vynálezcovia

Títo vynálezcovia zmenili tvár moderného sveta, ale neobišlo sa to bez niekoľkých neúspešných prototypov na ceste za úspechom.

15. Thomas Edison: V jeho raných rokoch, povedali učitelia o Edisonovi že je „príliš hlúpy naučiť čokoľvek.“ Jeho práca nebola o nič lepšia, pretože bol vyhodený z prvých dvoch miest za to, že nebol dostatočne produktívny, dokonca aj ako vynálezca, Edison vykonal 1000 neúspešných pokusov na vynájdenie žiarovky. Samozrejme, že všetky tie neúspešné pokusy nakoniec vyústili v konečný vynález,na ktorom pracoval.

 

16. Orville and Wilbur Wright: Títo bratia bojovali s krízou a rodinnými chorobami pred začatím obchodu s bicyklami, ktorý ich  viedol  k experimentovaniu s letom. Po mnohých pokusoch o vytvorenie lietajúceho stroja , niekoľko rokov tvrdej práce a tony neúspešných prototypov, bratia konečne vytvorili lietadlo, ktoré by vzlietlo a ostalo letiet.

 

Verejne známe osobnosti

Od Politikov k hercom a verejne známym osobnostiam ktoré mali na konte pár zlyhaní než sa ocitli na vrchole.

 

17. Winston Churchill:Tento nositeľ Nobelovej ceny, dvakrát zvolený hlavným ministrom Spojeného kráľovstva nebol pokladaný vždy za tak úspešného ako  je dnes. Churchill bojoval so školou a prepadol šiestej triede. Po škole čelil dlhoročnému politickému zlyhaniu, pretože  bol porazený v každých voľbách pre verejnú funkciu, kým sa konečne stal predsedom vlády v zrelom veku 62 rokov.

18. Abraham Lincoln: Zatiaľ čo dnes  je pripomínaný ako jeden z najväčších vodcov Spojených štátov, Lincolnov život nebol vždy tak jednoduchý. V mladosti išiel do vojny že sa stane kapitánom, a vrátil  s nízkou hodnosťou ktorú radšej nikde neuvádzal. Pár krát zlyhal v podnikaní a potom sa skúsil zasluhovať o verejnú funkciu a ani to mu nevyšlo niekoľko krát.

abraham-lincoln-pribeh uspechu

19. Oprah Winfrey: Väčšina ľudí vie, Oprah ako jeden z najznámejších tvárí v televízii, rovnako je to jedna z najbohatších a najúspešnejších žien na svete. Oprah čelil tvrdej realite kým sa dostať do tejto pozície. Bolo s ňou nakladané hrubo a v detctve bola často zneužívaná. Tiež má za sebou početné profesijné nezdary vrátane vyhodenia z pracovnej pozície televízneho reportéra , pretože bola vraj „nevhodná pre televíziu.“

20. Harry S. Truman: Tento veterinár z prvej svetovej vojny, senátor, viceprezident a nakoniec prezident Spojených Štátov Amerických mal tiež kľukatú cestu k úspechu Truman začal obchod, ktorom predával hodvábne košele a ďalšie oblečenie spočiatku sa mu zdanlivo darilo no o niekoľko rokov skrachoval.

21. Dick Cheney: je nedávny Vice President a úspešný podnikateľ pretým než si prerazil cestu do Bieleho domu, sa mu podarilo prepadnúť na Yale Universite, nie raz, ale dvakrát. Bývalý prezident George W. Bush žartoval s Cheneym o tejto skutočnosti“Tak teraz už vieme -Ak ste absolvent Yale, stanete sa prezidentom. Ak prepadnete,budete viceprezidentom. “

 

Postavy z Holywoodu

Tieto mená sú vám známe z veľkej obrazovky,  však i títo herci, herečky a riaditelia majú za sebou slušný podiel zlyhaní a odmietnutí predtým než sa stali známymi tvárami televízie.

 

22. Jerry Seinfeld: prvýkrát mladý komik vyšiel na javisko v komediálnom klube, sa pozrel sa na publikum a stuhol a bol nakoniec bol vysmiati a vypískaný z javiska. Seinfeld vedel, že to dokáže,tak sa vrátil budúcu noc, dokončil svoj set a publikum uviedol do smiechu za čo zožal obrovský potlesk, a zvyšok je história.

23. Fred Astaire: Vo svojom prvom kastingu,ho riaditeľ MGM odrovnal slovami  že Astaire nieje vhodný. Nevie spievať, začína plešatet a na tanec je nízky. Astaire sa nevzdal a stal sa neuveriteľne úspešným hercom, spevák a tanečník, si toto kritické hodnotenie dal zarámovať do jeho domu v Beverly Hills.

24. Sidney Poitier:Po svojom prvom konkurze, mu režisér povedal, „Prestaň strácať náš čas a choď von a zamestnaj sa radšej ako umývač riadu“.Poitier je prvým černoským hercom ktorý získal oskara.

25. Jeanne Moreau: tejto francúzskej herečke bolo povedané ma kastingu, že  jednoducho nie je dosť pekná, aby hrala vo filmoch. Porota sa trafila totálne vedľa, Jeanne hrala hlavnú hviezdu  takmer v 100 filmov a získala rad ocenení za svoje výkony.

 

moreau jeanne herečka uspešná

 

 

26. Charlie Chaplin: Je ťažké si predstaviť filmovú históriu, bez toho aby nebol kultový Charlie Chaplin, ale i on bol spočiatku odmietnutý hollywoodskymi štúdiami ich šéfmi, pretože  že to bol príliš malý a „nepredával by sa“.

27. Lucille Ball: Počas svojej kariéry, mala trinásť nominácií  na Emmy a štyri výhry, tiež získala cenu Lifetime Achievement Award od Kennedy Center Honors. Predtým, než hrala v Ja milujem Luciu, bola široko považovaná za neúspešnú herečku a béčkovú filmová hviezda. Dokonca aj jej  inštruktori mali pocit že by mala skúsiť inú profesiu. Ona im samozrejme, ukázala že sú na omyle.

28. Harrison Ford: Vo svojom prvom filme Fordovi bolo povedané že je to len filmársky prešlap že on jednoducho nemal hrať vo filme. V súčasnej dobe, zosobnil kultových postáv, ako je Han Solo a Indiana Jones a jeho kariéra trvá desiatky rokov.

29. Marilyn Monroe: jej hviezda vyhasla príliš skoro, no však i ona má úspešné obdobie v živote. Na začiatku jej kariéry jej bolo povedané aby skončila s modelingom namiesto nech zváži povolanie sekretárky. Monroe si tieto slová nepripustila stala sa modelkou a herečkou, ktorá je známa dodnes napriek krátkemu životu.

30. Oliver Stone: Tento oscarový filmár začal  kariéru prvým románom na Yale, ktorý nakoniec spôsobil že ho vyhodili zo školy. To  sa ukázalo ako krátkozraké  a text romanu bol vydaný až v roku 1998. Stone sa presťahoval do Vietnamu kde učil anglický jazyk, neskôr bojoval vo vietnamskej vojne kde získal dve purpurové srdcia. Vietnam sa stal inšpiráciou pre jeho úspešné filmy s vojnovou tematikou.

Spisovatelia a umelci

Všetci sme počuli o hladujúcich umelcoch a spisovateľoch, tieto príbehy ukazujú, že sa oplatí niečo vytrpieť pre úspech v dlhodobom horizonte.

 

31. Vincent Van Gogh: Počas svojho života, Van Gogh predal len jeden obraz, a to priateľovi za málo peňazí. Kým Van Gogh nezažil úspech počas svojeho života, bol na pevno spútaný smaľbou, niekedy hladoval aby dokončil viac ako 800 známych diel , dnes majú hodnotu v stovkách miliónov.

van-gogh-maliar príbeh


 

32. Emily Dickinson: Samotárska básničkárka ktorú počas jej života všetci ignorovali ,napísala 1800 diel  no však boli objavené až po jej smrti.

33. Theodor Seuss Giesel: Sa preslávil  dielami Mačka v klobúku  alebo Zelené vajcia a šunka, napriek tomu bol odmietnutý u 27 rôznych vydavateľov so svojou prvou knihou That I Saw It on Mulberry Street.

34. Charles Schultz: Schultzove Arašidy- kreslený seriál má trvalú slávu, ale ako karikaturista mal každú karikatúru ktorú podal zamietnutú Dokonca aj po vysokej škole, Schultz to nemal jednoduché, uplatňovaní a bol odmietnutý na pozíciu pre prácu s Waltom Disney.

35. Steven Spielberg: Zatiaľ čo dnes Spielberg meno je synonymom filmov s veľkým rozpočtom, bol odmietnutý z University of Southern California School divadla a filmu a televízie trikrát. On nakoniec chodil do školy na inom mieste no však vyhodili ho tesne pred dokončením štúdia. O Tridsať päť rokov neskôr sa Spielberg  vrátil späť do školy aby v roku 2002, konečne dokončil štúdium.

36. Stephen King: Prvá kniha tohto autora, kultový thriller Carrie, dostala 30 odmietnutí, nakoniec to Kinga zlomilo a vzdal to, hodil ju  do koša. Jeho manželka ju vylovila von a povzbudila ho, aby to  skúsil znova, a zvyšok už je história, King publikoval stovky kníh a je to jeden z najpredávanejších autorov všetkých čias.

37. Zane Grey: Populárny  autor zo  začiatku 20. storočia, tento spisovateľ začal svoju kariéru ako zubný lekár,svoju profesiu začal  rýchlo nenávidieť. A tak začal písať, len aby videl zamietnutia po nekonečom odmietaní nakoniec povedal že už písať nebude.Trvalo 40 rokov kým mu publikovali jeho prvé diela nakoniec publikovali celkom 90 kníh s predajom viac ako 50 miliónov kópií. Veľa z nich sa stalo bestselermi a mnoho z nich bolo sfilmovaných a stal sa ako jeden z prvých spisovateľov vďaka svojej literárnej tvorbe milionárom.

38. J. K. Rowling : Autorka ságy Harry Potter sa dnes má veľmi dobre,no predtým to tak nebolo publikovala román no bola takmer bez peňazí, hroznej depresii, rozvedená, snažiaca sa vychovávať dieťa  zatiaľ čo chodila do školy a písala román. Rowling dostávala sociálne dávky, aby prežili, na koniec sa stala jednou z najbohatších žien na svete v priebehu piatich rokov tvrdej práce a odhodlania.

39. Monet: Dnes sa jeho diela predávajú za milióny dolárov a visia v najprestížnejších inštitúciách po svete. Napriek tomu počas jeho času, bol zosmiešňovaný a odmietnutý umeleckou elitou, Parížskeho salónu.

40. Jack London:  Veľmi známy americký autor nemal vždy taký úspech. Pred tým než publikoval populárne romány, ako je Biely tesák a Volanie divočiny, jeho prvá  kniha získala šesť odmietnutí predtým než ju konečne prijali.

41. Louisa May Alcott: Jej najslávnejšie dielo Malé ženy sa stalo veľmi predávaným. Napriek tomu Alcott čelila kríze s peniazmi. Pracovala ako slúžka a živila rodinu.

 

Hudobníci

Zatiaľ čo ich hudba sa stále dobre predáva , títo hudobníci ukázali,niekedy treba veľa odhodlania k dosiahnutiu úspechu.

42. Wolfgang Amadeus Mozart: Začal skladať vo veku piatich rokov, napísal viac ako 600 kusov skladieb ktoré sú dnes velebené ako jedny z najlepších aké boli kedy vytvorený. Napriek tomu Mozart bol prepustený z pozície ako dvorný hudobník v Salzbergu. .

43. Elvis Presley: Najpredávanejší umelec všetkých čias, Elvis sa stal pojmom aj roky po jeho smrti. Ale späť v roku 1954, Elvis bol ešte nikto, a Jimmy Denny, riaditeľ Grand Ole Opry, vypálila Elvisa Presleyho po jednom vystúpení povedal mu: „Ty to nikam nedotiahneš, synak. Mal by si sa vrátiť a jazdiť nákladiakom. “

elvis-presley-neuspech zlyhanie

44. Igor Stravinsky: V roku 1913, keď debutoval Stravinskij jeho teraz slávnom diele Svätenie jari, diváci sa vzbúrili,a vyhnali skladateľa z mesta. Napriek tomu to bola práve táto práca, ktorá zaistila skladatelove miesto v hudobnej histórii.

45. The Beatles: Ich skladby sú stále sú dodnes populárne po celom svete . Napriek tomu,práve začínali a nahrávacia spoločnosť im povedala STOP!!. Bolo  povedané, „máte na nič zvuk a gitarová hudba končí,“ No čas ukázal že nahrávacie štúdio sa totálne mýlilo.

46. Ludwig van Beethoven: V ranných rokoch sa mladý Beethoven neuveriteľne trápil s huslami.No však miloval písanie a skladanie nakoniec napriek tomu že bol hluchý uspel ako skladateľ skopomonoval najznámejšie symfónie všetkých čias.

 

Športovci

Zatiaľ čo niektorí športovci raketovo stúpajú ku sláve, iní si presekávajú cestou ktorá  prináša  protivenstvá niektoré príbehy sú tu uvedené..

47. Michael Jordan: Väčšina ľudí by sa ani verila, že tento človek označený ako „najlepší basketbalový hráč všetkých čias“ bol vyhodený zo svojho stredoškolského basketbalového tímu. Jordan vyhlásil, „ja som netrafil som viack ako 9000 striel v mojej kariére.Prehral som takmer 300 hier. 26. príležitostiach som bol poverený, aby som hru rozhodol víťaznou trefou do košu,no ja som minul. Sklamal som znovu a znovu a znovu v mojom živote. A to je dôvod, prečo  som uspel. „

48. Stan Smith: Tento tenista bol vyhodený z Davis Cup, pretože usporiadatelia cítili, že bol príliš neohrabaný a nekoordinovaný. Smith šiel na to obkľukou a vyhral Wimbledom, US Open  sa samozrejme Davis Cup celkovo osem krát.

49. Babe Ruth: Známy basebalový hráč držteľ rekordu v počte homerunov (714 homerunov počas svojej kariéry), ale tiež má na konte rekordný počet strikeoutov 1330.Keď sa ho na to pýtali odpovedal že: „Každý strikeout ma privádza bližšie k homerunu“

babe ruth pribehy uspešných

 

50. Tom Landry: Ako tréner Dallas Cowboys vyniesol tím na vrchol dosiahol s ním dve Super Bowl víťazstva, päť NFC Championship víťazstiev. No tiež okúsil zlé sezóny vlastne najhoršie aké kedy mohli byť žiadne vyhraté zápasy v sezónach priebehu štyroch rokov.

 

Sledujete to čo majú  úspešní ľudia spoločné ? vedú sa k osobnej zodpovednosti za ich kariérny úspech. Majú vysoké ciele a robia,to čo je potrebné na ich dosiahnutie. A tiež pozitívne reagujú na ľudí a udalosti v ich živote – aj keď sa jedná o negatívne skúsenosti a udalosti.

V tomto článku boli napísané príbehy 50 známych ľudí, ktorí skončili ako úspešný a sú dobre známe.Vezmite si z nich ich to najlepšie a nech sú vám príkladom pre chvíle keď to budete chcieť vzdať.

Toto je jeden z názorov na kariérny úspech – nevzdať sa . Aké sú vaše názory? Máte poznáte nejaké príbehy ľudí ktoré by sa dali pridať do tohto zoznamu? Ak áno, prosíme zanechať komentár zdieľať svoje myšlienky s nami. Ako vždy, vďaka za čítanie.

 

3 Komentáre on 50 príbehov úspešných ľudí ktorý na prvý krát zlyhali

  1. K Winstovi Churchilovi by sa dalo povedať aj to ,že za 1 svetovej vojny bol zodpovedný za Galipoli čo z neho potom urobilo skoro politickú mrtvolu.

  2. Mne sa najviac páči príbeh plukovnika Sandersa byt tolko razy odmietnutý a nakonec to vyšlo

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. 7 Brainstorming trikov ktoré prinesú skvelé nápady | zabavicka.sk

Poslať komentár

Your email address will not be published.

5 × = desať